A teraz szybko, aktualizujemy. One UI 2.1 na kolejnym telefonie!

update

Fot: Pixabay

Jakiś czas temu stwierdzenie, że Samsung umie w aktualizacje mogło być odebrane nieco ironicznie. Na szczęście, te czasy już za nami. Producent nauczył się dystrybuować aktualizacje oprogramowania układowego szybko i skutecznie. Potwierdza to nowy soft wydany dla dwóch ex-flagowców.

Samsung Galaxy S9 i S9 Plus – One UI 2.1

Tydzień temu informowaliśmy Was o tym, że ruszyła długo wyczekiwana aktualizacja oprogramowania dla Samsunga Galaxy Note 9. Sam mam w domu ten telefon i bardzo chętnie przywitałbym na nim nową wersję softu od Samsunga. Tym bardziej cieszy mnie, że mogę Wam teraz napisać, że One UI 2.1 trafiło do kolejnej rodziny ex-flagowców. Naturalnie mowa o Galaxy S9 i S9+. Nie są to zbyt nowe urządzenia, ale na pewno zasługiwały one na nowe oprogramowanie układowe.

W tej chwili potwierdzono, że software został udostępniony dla Korei Południowej oraz Niemiec. U naszych zachodnich sąsiadów aktualizacja została oznaczona jako G96xFXXU9ETF5 i poza nową wersją nakładki mamy też świeżutkie, czerwcowe łatki zabezpieczeń. Wiele osób z Polski ma telefon kupiony u naszych zachodnich sąsiadów i właśnie z tego względu zdecydowaliśmy się napisać Wam o tej aktualizacji już teraz.

Samsung Galaxy S20 Ultra – recenzja po czasie

Gdy tylko One UI 2.1 dotrze do Polski, będziemy mogli uznać cykl jego dystrybucji dla flagowców i ex-flagowców za kompletny. Producent od lat kieruje się zasadą, wedle której każde z topowych urządzeń dostaje dwie duże wersje softu. Oznacza to, że oficjalny kanał dystrybucji dla rodziny Note 9 i S9 raczej pozostanie zamknięty. Najstarszy telefon, który dostanie jedenastego Androida, to zapewne flagowce z serii Galaxy S10 i Note 10.

W tej chwili nie jesteśmy w stanie jednoznacznie potwierdzić lub zaprzeczyć, że One UI 2.1 dla rodziny S9 oferuje dokładnie te same funkcje, co dla nowszych – i lepiej wyposażonych – flagowców. Te kluczowe zmiany na pewno zostały zachowane. Jeśli pojawią się jakieś zmiany, to raczej będą to subtelne smaczki, które dostrzegą tylko pasjonaci marki. Co do kultury pracy, także nie mamy żadnych danych. Pozostaje zaufać Samsungowi i mieć nadzieję, że wszystko działa dokładnie tak, jak działać powinno 🙂

źródło: Sammobile, opracowanie własne

Exit mobile version