jakie firany do nowoczesnego salonu

Jakie firany do nowoczesnego salonu?

Właściwy dobór firan podczas planowania wystroju mieszkania jest niezwykle ważny dla ostatecznego efektu. Inne dobierzemy do wnętrz w stylu skandynawskim, inne do tych w stylu boho, a jeszcze inne do stylu glamour. Ważne jest także dopasowanie firanek do rodzaju pomieszczenia. Te, które doskonale będą prezentowały się w kuchni, niekoniecznie sprawdzą się na przykład w sypialni. A jakie firany wybrać do nowoczesnego salonu?

Firanki a styl nowoczesny

Jak wspomnieliśmy na wstępie, ważne jest dobre rozpoznanie stylu wnętrza i jego najważniejszych cech. Nowoczesny salon wyróżnia się minimalizmem, prostymi formami i jasnymi kolorami. W pierwszej chwili może nam się wydawać, że tego typu wystrój nie potrzebuje firanek, które mogłyby się gryźć z często dość chłodną aranżacją. Tymczasem jeśli tylko zdecydujemy się na odpowiedni materiał i formę, firanki naturalnie dopełnią wnętrza.

Firanki do nowoczesnego salonu – jaki materiał?

Nowoczesne jasne i proste wnętrza wymagają podobnych firanek. Dlatego doskonale sprawdzi się tiul, który dodatkowo jest bardzo modny w tym sezonie. Przepuszcza on naprawdę wiele światła słonecznego, a przy tym prezentuje się stylowo i delikatnie. Bardzo dobrze wpisuje się w cechy stylu nowoczesnego, a jednocześnie nieco go „zmiękcza”, nadaje pomieszczeniu nieco przytulności.

Popularnością cieszy się również woal. To również delikatny, elegancko prezentujący się materiał, ale gęstszy, przepuszczający mniej światła. Dlatego możemy wybrać go na firany do nowoczesnego salonu, który jest naprawdę dobrze nasłoneczniony.

Jaki kolor i wzór firan do nowoczesnego salonu?

W minimalistycznych, nowoczesnych wnętrzach zdecydowanie najlepiej prezentują się białe, gładkie firany. Ewentualnie możemy dobrać materiał w subtelny wzór, na przykład niewielkie groszki.

Obecnie najpopularniejsze się długie firany sięgające podłogi, a wręcz się na niej pokładające. Właśnie takie doskonale sprawdzą się w salonie w stylu nowoczesnym. Krótsze firanki sięgające tuż za parapet dziś stosowane są raczej w kuchniach lub pokojach dziecięcych.

More Stories
irobot roomba seria i5
Nowość od iRobot: Roomba serii i5