Jakie plakaty dla dzieci warto kupić do pokoju? Garść inspiracji!

jaki wybrać plakat dla dziecka

Trudno wyobrazić sobie pokój dziecięcy z pustymi, surowymi ścianami. To dekoracje ścienne sprawiają, że aranżacja staje się kompletna, przytulna i zindywidualizowana. Jednymi z ciekawszych dodatków są plakaty dla dzieci. Do wyboru pozostaje wiele atrakcyjnych, rozwijających wyobraźnię i wiedzę projektów. Oto garść inspiracji!

Gotowy plakat do pokoju

Plakat w estetyczny, uroczy wzór, np. z sympatycznym zwierzątkiem, apetycznym deserem czy ciekawym pojazdem, to doskonała ozdoba pokoju dziecka. Dopełnia i urozmaica wystrój, wprowadza do wnętrza mnóstwo pozytywnej energii i znakomicie pobudza dziecięcą wyobraźnię. Warte uwagi są w szczególności plakaty dla dzieci w przemyślane, stonowane, najlepiej autorskie grafiki. Powinny opowiadać jakąś historię.

 

Personalizowane plakaty dla dzieci

Alternatywą dla gotowego projektu jest plakat personalizowany. Opcję personalizacji oferują niektórzy producenci artykułów dekoracyjnych do dziecięcych pokoi. Taki plakat, oprócz wybranej przez ciebie ilustracji, zawierać będzie element indywidualny, np. imię twojego dziecka albo pierwszą literę imienia. Personalizowany plakat sprawia, że przestrzeń nabiera przytulności i staje się w pełni zindywidualizowana. A zarówno maluchy, jak i starszaki bardzo lubią podkreślać, do kogo należy pokój. 

personalizowany-plakat-z-misiem
Personalizowany plakat pozwala zindywidualizować przestrzeń

 

 

Plakaty z modlitwą dla dzieci i z Aniołem Stróżem

Plakat z modlitwą dla dzieci to zupełnie nowa forma dekoracji dziecięcego pokoju. Sprawdzi się jako plakat do pokoju niemowlaka, przedszkolaka i nastolatka. Może pełnić funkcję prezentu na chrzciny lub komunię oraz motywacyjnego plakatu dla dzieci, dodając siły, wiary i otuchy w cięższych chwilach. Plakat do pokoju z tekstem modlitwy jest projektowany specjalnie z myślą o najmłodszych. Posiada na tyle gustowny design, że docenią go nie tylko praktykujący katolicy. Bardziej uniwersalnym rozwiązaniem są plakaty dla dzieci z postacią Anioła Stróża i imieniem dziecka. Zarówno maluch, jak i jego rodzice śpią spokojniej, gdy wiedzą, że Anioł Stróż cały czas czuwa. Do wyboru pozostają aniołkowe plakaty dla dziewczynki i dla chłopca. 

plakat z modlitwą
Plakat z modlitwą dla dzieci to nowatorska forma dekoracji

 

 

Edukacyjne plakaty do pokoju dziecięcego

Efektowne, wartościowe i niezwykle praktyczne są edukacyjne plakaty dla dzieci – z literkami, cyferkami lub całym alfabetem albo z tekstami znanych kołysanek lub ulubionych dziecięcych wierszyków. Edukacyjny poster ułatwia naukę. Sprawdzi się nawet jako plakat do pokoju niemowlaka. Urokliwa, stonowana ilustracja przykuwa uwagę maluszka i umożliwia kontakt z literami oraz/ lub cyframi od pierwszych miesięcy życia. Plakat edukacyjny cudownie motywuje do nauki i zachęca do wspólnego czytania, wzmacniając więź między rodzicem i dzieckiem. Ani się obejrzysz, a twoje maleństwo odczyta tekst. 

edukacyjny plakat dla dziecka
Plakat dla dziecka może pełnić funkcję ozdobno-edukacyjną

 

 

Jaki plakat do pokoju wybrać na prezent?

Wybierasz się na chrzciny, roczek, baby shower lub pierwsze spotkanie z dzieckiem bliskiej Ci osoby? Chcesz podarować maluszkowi lub jego rodzicom pamiątkowy plakat? Jeśli nie wiesz, w jakim stylu i kolorystyce zaaranżowano pokój dziecięcy, postaw na plakat o neutralnym, uniwersalnym, minimalistycznym charakterze. Jeżeli szukasz plakatu dla kilkulatka, weź pod uwagę pierwsze pasje młodego człowieka. Grafika powinna trafiać w jego gusta. Warto zdecydować się na produkt personalizowany. Unikać należy krzykliwych, wielokolorowych projektów, ponieważ szybko się nudzą i trudno je wkomponować w nowoczesne przestrzenie. Zaleca się, by zakupiony plakat oprawić w dopasowaną rozmiarowo i stylowo solidną i bezpieczną ramkę. Twój podarunek zaprezentuje się bardziej elegancko, będzie gotowy do zawieszenia na ścianie i lepiej chroniony przed uszkodzeniami.