Media-Tech MT3163 – idealny głośnik na osiedle?

Media-Tech U-TUBE BT MT3163
Media-Tech U-TUBE BT MT3163, fot. własne

Media-Tech U-TUBE BT MT3163 to głośnik bluetooth, który ma masę funkcji oraz kosztuje dość mało. Niewątpliwie ma on kilka zalet, ja jednak najbardziej doceniam jego walory wizualne!

Jakiś czas temu (nie powiem Wam kiedy, ale prawdziwi archeolodzy znajdą to na moim Instagramie @konrad.blaszak) dostałem do testów sprzęt, którego nazwa zdecydowanie nie należy do najbardziej pociągających na rynku – Media-Tech U-TUBE BT MT3163. Nie to jest jednak miarą sukcesu, a przydatność, możliwości, stosunek ceny do jakości oraz jeszcze kilka innych elementów. I ja mógłbym to wszystko sprawdzić, a potem nawet opisać, ale… prawdopodobnie zasnąłbym w trakcie.

Z ciekawości sprawdziłem czy są jakieś recenzje tego sprzętu w sieci i tak, jest kilka filmów, które są połączeniem przeczytania specyfikacji – tylko swoimi słowami – oraz pokazaniem możliwości tego produktu. A tutaj, no cóż, jest to po prostu głośnik, który świeci we wszystkich kolorach jak szalony, a przy tym jest całkiem głośny i relatywnie tani. W sieci można go znaleźć za jakieś 150-160 złotych, co wydaje się całkiem sensowną ceną. Co prawda jest on plastikowy do bólu, ale na prezent dla dziecka wydaje się dobrą opcją, szczególnie że wygląda dużo ciekawiej niż urządzenia innych producentów w danym przedziale cenowym.

Tutaj mógłbym skończyć swoje wywody, ale wygląd tego sprzętu zainspirował mnie do stworzenia recenzji bardzo niemuzycznej, ale pokazującej w jakim scenariuszu Media-Tech U-TUBE BT MT3163 (którego nazwa nie jest szczytem intuicyjności) sprawdzi się idealnie.

Zapraszam do mojej małej galerii pokazującej ten sprzęt w praktyce. Możecie się nie zgodzić, ale z nim każda ławka w parku, blokowisko czy nawet wieś będą Wasze.

Media-Tech U-TUBE BT MT3163 – recenzja

Żeby jednak recenzja pozwoliła wyciągnąć Wam kilka kluczowych informacji, spieszę poinformować Was, że mamy tutaj wbudowany 4-calowy subwoofer oraz dwa 3-calowe głośniki, których łączna  moc wyrażona w RMS wynosi 18 W. Oznacza to, że dźwięk jest dobrej jakości. W tej cenie nie ma co liczyć na cuda, jednak U-Tube radzi sobie całkiem dobrze i trzeba oddać producentowi, że na polu dźwięku jest po prostu „okej”.

Producent bardzo wyraźnie kwalifikuje ten produkt jako głośnik przeznaczony w teren. Jest on wzmocniony, oferuje pasek na ramie, dzięki któremu łatwo przeniesiecie go z domu do – na przykład – skate parku, a dzięki łączności Bluetooth można zapomnieć o kablach i spokojnie możemy streamować muzykę na przykład z naszego smartfona. Dla nieco bardziej tradycyjnych przewidziano slot na kartę microSD, a nawet moduł USB. To dość pozytywne zaskoczenie.

Media-Tech U-TUBE BT MT3163 ma deklarowany czas pracy, który wynosi cztery godziny na jednym cyklu ładowania. Wynik, jaki podaje producent nie różni się zbytnio od tego, jaki można z tym urządzeniem osiągnąć w praktyce. 3,5 godziny jak najbardziej są w zasięgu. Oczywiście, część z Was postawi na zasilanie po kablu – wtedy możecie słuchać muzyki tak długo, jak tylko chcecie.

Trudno powiedzieć mi o tym sprzęcie coś rewolucyjnego, co jednoznacznie zachęci Was do zakupu lub wręcz przeciwnie, odrzuci Was od tego sprzętu. Jest tani, gra nieźle, całkiem donośnie i – jak pisałem wcześniej – świeci we wszystkich kolorach, jakie można sobie wyobrazić. Nie będę zdziwiony, jeśli nagle okaże się, że produkt zyska sobie pewną rozpoznawalność zwłaszcza wśród ludzi młodych. Oby tylko nie nadużywali oni potencjału tego sprzętu i nie irytowali sąsiadów 🙂 


Zdjęcia sprzętu zrobiłem ja (@konrad.blaszak), ale już ujęcia ze mną, wykonała oczywiście @Ruda_na_102)

Media-Tech U-TUBE BT MT3163
Media-Tech U-TUBE BT MT3163, fot. własne
Media-Tech U-TUBE BT MT3163
Media-Tech U-TUBE BT MT3163, fot. własne
Media-Tech U-TUBE BT MT3163
Media-Tech U-TUBE BT MT3163, fot. własne
Media-Tech U-TUBE BT MT3163
Media-Tech U-TUBE BT MT3163, fot. własne
7