Xiaomi Mi Bedside Lamp 2 – recenzja

Ze względu na moje przyzwyczajenie do LED-ów Xiaomi, przy zakupie kolejnej lampki, również postawiłem na ich produkt.  Wybór był dla mnie łatwy – Mi Bedside Lamp 2.

Xiaomi Mi Bedside Lamp 2 – unboxing

Lampka przychodzi do nas w pudełku nieco większym niż ona sama. Przychodzi zapakowana w folię, najprawdopodobniej z powodu użytych materiałów – błyszczącego, mlecznego plastiku. Oprócz niej, w zestawie dostajemy zasilacz oraz niezbędną papierologię.

Xiaomi Mi Bedside Lamp 2, fot. własne

Wygląd Xiaomi Mi Bedside Lamp 2

Lampka jest wykonana w większej części z błyszczącego, mlecznego plastiku. Z przodu są także dwa dotykowe przyciski oraz slider. Jeden z nich jest do włączania oraz wyłączania lampki, drugi jest do zmieniania wybranych wcześniej w aplikacji Xiaomi Home (W Yeelight nie ma takiej opcji. Można natomiast podłączyć ją do Yeelight, a po zalogowaniu tym samym kontem można nią sterować w Xiaomi Home) oraz slider służący do zmiany jasności. Całość przypomina mi inteligentny głośnik od Apple – HomePoda. Dolna część jest wykonana z plastiku, a lampka ma także podkładki antypoślizgowe. Jest też coś dla fanów HomeKit’a – ta lampka ma kod QR aby podpiąć go do aplikacji Dom.

Jak świeci Xiaomi Mi Bedside Lamp 2?

Jeśli chodzi o specyfikację, maksymalna jasność to 400 lumenów, a temperatura barwowa to zakres 1700K ~ 6500K. Muszę także wspomnieć, że wbrew niektórym doniesieniom ta lampka nie może pełnić funkcji BLE Gateway, czyli dzięki niej nie podłączymy czujnika temperatury i wilgotności na Bluetootha do internetu. Jeśli chodzi o kolory, na maksymalnym poziomie jasności są one mocno nasycone. Kolory oraz poziom jasności można zmieniać za pomocą Asystenta Google, Alexy oraz Siri.

Aplikacja obsługująca Xiaomi Mi Bedside Lamp 2

 

 

Aplikacja, za pomocą której nią sterowałem najczęściej to Yeelight (kolory, które można przełączać przyciskiem na niej, ustawiłem w Xiaomi Home, ponieważ nie znalazłem takiej opcji w Yeelight). Według mnie jest przyjemniejsza do obsługi świateł niż Xiaomi Home. Mamy możliwość wybrać dowolny kolor z palety (wygodniej niż w aplikacji Xiaomi Home).

Są także w aplikacji predefiniowane sceny, możliwość wybrania dowolnych 4 kolorów oraz możliwość wybrania prędkości jak szybko będzie pomiędzy nimi się przełączać. Jest też funkcja włączenia sterowania LAN, co spowoduje, że po zsynchronizowaniu urządzeń w Asystencie „Sync my devices”, będzie on korzystał z Local Home SDK. Dzięki temu będzie kontrolował je szybciej niż jeśli ta funkcja byłaby wyłączona.

Xiaomi Mi Bedside Lamp 2 – krótkie podsumowanie

Lampka w polskiej dystrybucji kosztuje 199 złotych. Jeśli ktoś lubi zaryzykować, może kupić na stronach typu Aliexpress albo BangGood. W przypadku tego pierwszego ceny wahały się od 160 do 180 złotych. Mi udało się ją kupić za 140 złotych z polskiego magazynu oraz dostawą DHLem z promocji oraz kuponu. Jest to świetna lampka nocna za tą cenę. W Polsce najlepiej kupić w sklepie mi-home.pl.

W tej cenie wydaje mi się, że jest to dobra opcja. Urządzenie działa dobrze, oferuje sporo użytecznych rozwiązań, a zakres kolorystyczny, jaki konstrukcja jest w stanie obsłużyć zasługuje na pochwałę. Aplikacja i zarządzanie telefonem na pewno można dopracować, jednak trudno wypunktować Xiaomi za jakieś rażące błędy. Jeśli nadarzy się okazja na zakup po kosztach, nie zdziwię się, jeśli w Polsce to akcesorium zyska sobie sporą popularność.

Wnioski końcowe
Przyjemna w użytkowaniu inteligentna lampka nocna. Jasne biele i przyjemne dla oka kolory. Jedyne czego może mi brakować to bramki BLE.
8.5
Exit mobile version