Bosch EasyControl zadba o idealną temperaturę w domu

Bosch EasyControl
Bosch EasyControl, fot. bosch.pl

Odpowiednia temperatura w domu jest jednym z najważniejszych czynników, który sprawia, że nasze cztery kąty są dużo przyjemniejszym miejscem do życia. Jeśli chcielibyście całkowicie panować nad tym elementem powinniście sprawdzić Bosch EasyControl.

Wróciliście kiedyś do domu, a tam zamiast ciepła bijącego od wejścia, spotkał Was powiew chłodu? W wynajmowanych mieszkaniu takie sytuacje spotykają mnie regularnie. Zamiast spokojnie cieszyć się powrotem z pracy, odkręcam wtedy grzejniki, wchodzę pod koc i czekam, aż temperatura trochę wzrośnie. Szczerze mówiąc dużo bym dał, żeby uniknąć takich sytuacji i tutaj pojawia się Bosch ze swoim rozwiązaniem o nazwie EasyControl.

Podstawą systemu jest kontroler CT200, który poprzez internet łączy się bezprzewodowo z urządzeniami mobilnymi. Gadżet ten steruje pracą kotła grzewczego wyposażonego w magistralę EMS2. Jeśli jednak macie w domu inny typ kotła, będziecie potrzebować specjalnego adaptera, który pozwoli na konwersję sygnału między nim, a kontrolerem.

Zresztą, chyba nikt ani nic lepiej nie wytłumaczy działania pomysłu Bosha niż ten film:

Jeśli jednak wolicie wersję pisaną, pozwólcie że dodam od siebie trzy grosze.

Dzięki kontrolerowi będziecie mogli zaprogramować odpowiednie temperatury w danych pomieszczeniach. Wykorzystując elektroniczne głowice termostatyczne Bosch ETRVs, możliwe jest ustawienie nawet 19 różnych stref z indywidualnymi poziomami ciepła. Każdy z domowników będzie mógł dopasować pokój pod swoje wymagania.

Bosch EasyControl rozpoznaje również pory dnia i w nocy ogranicza wydajność kotła. Oczywiście przed pobudką zwiększa jego moc i podnosi temperaturę w wybranych pomieszczeniach. Ponadto system wykrywa obecność domowników i gdy Ci wyjdą z domu, również wchodzi na wolniejsze obroty. Wisienką na torcie jest reagowanie na warunki pogodowe, co pozwala dostosować moc kotła do zmiennych strat i zysków ciepła. To wszystko przekłada się na większą ochronę dla środowiska oraz oszczędności dla naszych kieszeni. Dzięki tym funkcjom możliwe jest zmniejszenie zużycia nawet o 25 procent.

Bosch EasyControl
Bosch EasyControl, fot. bosch.pl

Zarządzanie całym systemem jest możliwe ze specjalnego panelu lub poprzez darmową aplikację. Już nigdy nie wrócimy do zimnego mieszkania, ponieważ zdalnie będziemy mogli podnieść temperaturę. Bosch zapowiada, że wkrótce ma zostać wprowadzona integracja z Amazon Alexa oraz Google Home, co pozwoli sterować wszystkim głosowo.

Cena takiego regulatora to 1250 złotych. Nie jest to tanie rozwiązanie, ale strasznie wygodne, a przy wielu domownikach może okazać się zbawienne. Każdy będzie mógł w łatwy sposób ustawić pożądane parametry, a w razie konieczności bezproblemowo dokona zmian.

Źródło: Bosch.pl