Cupio to innowacyjny kubek do herbaty

Cupio
Cupio, fot. kickstarter.com

Ile razy zdarzyło się Wam narobić bałaganu podczas wyciągania woreczka od herbaty? Mi zdarza się to regularnie, ale właśnie powstało rozwiązanie tego problemu – kubek Cupio.

Muszę przyznać, że jest dość sporo przyziemnych spraw, które nie zmieniają się od lat, mimo tego, że coś jest z nimi nie tak. Jedną z nich są właśnie woreczki od herbaty, które niemal zawsze przy wyciąganiu narobią bałaganu. Próbowałem już kilku rozwiązań jak ustawianie talerzyków pod te woreczki, podkładanie ręki i szybkie pozbycie się ich do kosza czy chodzenie z całą herbatą i wyciąganie ich nad samym śmietnikiem. W większości przypadków sprawdzały się one całkiem dobrze, ale raz na jakiś czas przegrywałem tę bitwę i potem przeklinając pod nosem, szukałem ścierki do wytarcia stołu czy biurka. Twórcy Cupio twierdzą, że mają rozwiązanie tego problemu.

Cupio
Cupio, fot. kickstarter.com

Ich produkt, który jeszcze przez kilkanaście godzin będzie na Kickstarterze, na pierwszy rzut oka wygląda całkiem zwyczajnie. Jest to ceramiczny kubek izolujący ciepło, którego rączka została wykonana z bambusa. Drewno nie przenosi ciepła, dzięki czemu ryzyko poparzenia jest dużo niższe. To jednak nie wszystko, ponieważ kluczem jest opatentowany element łączący kubek z rączką.

Skrywa się w nim rowek, do którego wciągamy woreczek od herbaty, gdy już ją zaparzymy. Banalnie proste, a wydaje się rozwiązywać problem całkowicie. Kubek jest tak zaprojektowany, że możemy w nim parzyć woreczki zwykłe, trójkątne, a także te z kawą. Dzięki wyciągnięciu, wyciskamy z niego resztki herbaty oraz możemy spokojnie go tam zostawić aż wszystko wypijemy. Nie musimy go nigdzie wyjmować, więc ryzyko ochlapania czegokolwiek nie istnieje.

Tak jak wspomniałem, Cupio jest jeszcze dostępne przez kilkanaście godzin na Kickstarterze. Produkt zebrał już wymaganą kwotę, ale możecie nabyć jeszcze kubki w niższej cenie. Najtaniej można zdobyć jeden za 22 dolary, czyli jakieś 85 złotych. Potem cena wzroście do 35 dolarów (140 złotych). Dostępne są trzy warianty kolorystyczne (biały, czarny, różowy), a przesyłka jest darmowa do każdego miejsca na świecie.

Źródło: Kickstarter via yankodesign.com