samsung internet
Fot: własne

Dobry ruch. Samsung poszerza opcje prywatności

Prywatność danych użytkownika to bardzo ważne zagadnienie. Na szczęście żyjemy w czasach, kiedy coraz częściej zwraca się uwagę na tę kwestię. Obojętny nie pozostaje też Samsung, który wprowadza kilka istotnych zmian w oprogramowaniu.

Samsung Internet z nowymi funkcjami

Warto rozpocząć od tego, czym jest ta aplikacja. W erze dominacji Chrome’a warto wiedzieć, że jest to po prostu autorska przeglądarka internetowa od Samsunga. Jest to narzędzie obecne na rynku już od dłuższego czasu, a na dodatek soft zbiera szereg bardzo przychylnych opinii. Jakiś czas temu producent zdecydował się na udostępnienie swojej przeglądarki w Sklepie Play, dlatego teraz mogą skorzystać z niej wszyscy zainteresowani, bez względu na to, czy posiadają – na przykład – Samsunga Galaxy S10 czy Huawei P30 Pro.

W nowej wersji przeglądarki, oznaczonej jako 11.2.1.3 pojawiło się kilka nowości. Między innymi wprowadzono przełącznik, który odnajdziecie w sekcji „Prywatność i Bezpieczeństwo”. Jego aktywacja zabroni stronom internetowym przekierowywania Was do innych witryn. Wystarczy nacisnąć przycisk wstecz, by zablokować tę procedurę. Tego typu serwisy, które w oparciu o siatki domen wciąż „łapią ruch” i kierują nas do stron zupełnie niezwiązanych z tematyką, jakiej poszukujemy, zostały przez Google mocno okrojone, jednak wciąż stanowią pewne zagrożenie.

Dla Galaxy S8 i S8 Plus kończy się pewna era

Druga z nowości to tryb dostosowywania. Po instalacji nowej wersji oprogramowania możecie zmienić i edytować kolejność wielu elementów Samsung Internet, wliczając w to pasek nawigacyjny w dolnej części strony. Po zainstalowaniu aktualizacji, na dolnym pasku nawigacyjnym w przeglądarce od Samsunga będziecie mogli pomieścić nawet do siedmiu skrótów. To dość ciekawa funkcja, która dla wielu użytkowników Google Chrome może wydać się interesująca.

W mojej opinii, a tak się składa, że z rozwiązań od Samsunga korzystam już naprawdę przez długi czas, jest to bardzo dojrzała, a zarazem całkiem lekka przeglądarka. Działała świetnie na Galaxy S8 i tak samo oceniam jej kulturę pracy na Note 9. Oczywiście, synchronizacja jaką daje Chrome czy Opera to zupełnie inna para kaloszy, jednak jeśli nie macie zdania o Samsung Internet, to spróbujcie. Podejrzewam, że wielu z Was zostanie z tym narzędziem na dłużej 🙂

źródło: Sammobile, opracowanie własne

More Stories
Concept VT5010 fot. freepik
Problem z zimnym mieszkaniem? Rozwiąż go!