niedz.. lip 21st, 2024

Doniczka, która sama podlewa kwiatki? Już niebawem na rynku!

Brytyjscy projektanci produktów Andrew Flynn i Martin Keane stworzyli POTR, płaskie opakowanie doniczkowe, które może podlewać rośliny pod Twoją nieobecność. Wykonane w 100% z materiałów pochodzących z recyklingu, te samonawadniające się donice są idealne dla osób dbających o środowisko.


Płaskie opakowanie tego samonawadniającego się garnka jest inspirowane origami, japońską sztuką składania papieru. Ponieważ garnki można złożyć płasko, istnieje możliwość wysłania ich pocztą w kopercie. Akcesorium jest wykonane z przetworzonego polipropylenu, a doniczka działa też jak pokrywa, przekształcając je w urządzenia samonawiadniające się. To ciekawostka, na którą już teraz warto zwrócić Waszą uwagę.

 

Montaż doniczki jest bardzo łatwy – wystarczy dokręcić bawełniany sznurek do szybkiego wyciągania, przymocowany do ujścia POTR, aby przekształcić go w piękną, wielopłaszczyznową doniczkę, która może utrzymać wodę w podstawie. Dwa końce sznurka są zapętlone pod POTR od wewnątrz, a następnie włożone w glebę, aby ta mogła zasysać wodę z gruntu, gdy roślina jest spragniona.

Bawełniany sznurek działa jak knot w lampie olejowej do zassania wody. POTR jest idealny dla tych, którzy nie są w stanie regularnie podlewać swoich donic. Dzięki półprzezroczystemu wykończeniu łatwo jest zobaczyć, kiedy nadszedł czas, aby napełnić garnek
wodą. Urządzenie jest dostępne w dwóch rozmiarach, aby pasowało do różnych rozmiarów doniczek. Można też wybrać kolor sznurka bawełnianego, który wchodzi w skład zestawu 😉

Jeśli cieszyć się tym sprzętem, możesz wesprzeć kampanię na Kickstarterze. Gadżet powinien trafić do sprzedaży w listopadzie tego roku.

źródło: HomeCrux

Powiązane