Ekrany dla linii P40 od Huawei? Podobno „made by BOE”

huawei p40 pro ekran
Fot: producenta

Wyświetlacz jest kluczowym modułem każdego smartfona, jaki znajduje się na rynku. Wiele firm, które specjalizują się w dostarcaniu ekranów na rynek wzbudza kontrowersje. Czasem słuszne, czasem nie. Tak czy inaczej, warto wiedzieć, kto rzekomo stoi za wyświetlaczami w jednych z najlepszych smartfonów, jakie są na rynku.

Huawei P40 i P40 Pro mają ekrany od BOE Electronics?

Jesteśmy zaledwie paręnaście godzin po oficjalnej prezentacji topowych urządzeń od Huawei. Z tego, co prześledziłem na szybko opinie najpopularniejszych, zagranicznych serwisów, ich odbiór jest bardzo ciepły. Oczywiście, niektórzy narzekają na brak usług od Google, jednak można powiedzieć, że za to producent nie ponosi winy. Brak domyślnie zainstalowanego oprogramowania od firmy z Mountain View nie powinien więc obciążać konta Huawei.

Alea iacta est. Oto Huawei P40 i P40 Pro. Są ceny i gratisy!

Podczas konferencji producent podał – jak się wydawało – wszystkie dane, jakich tylko mogliśmy sobie zażyczyć. Dopiero po pewnym czasie zaczęło tlić się pytanie o to, która firma wyprodukowała ekrany dla P40, P40 Pro i P40 Pro+. Dziś jesteśmy już nieco bliżej odpowiedzi na to pytanie. Wiele wskazuje na to, że po raz kolejny padło na BOE. Wskazuje na to wpis opublikowany na Weibo, jednak należy podkreślić, że nie jest to oficjalne stanowisko producenta, a jedynie plotka. Choć – jak sądzę – plotka dość prawdopodobna.

Firma miała swoje lepsze i gorsze momenty. Sprawia to, że zdania o producencie zapewne będą podzielone. Oczywiście, trzeba odnotować, że można to powiedzieć niemal o każdym innym producencie matryc 😉 Huawei P40 Pro i P40 Pro+ posiadają czterostronnie zagięty wyświetlacz, co zapewnia genialny efekt wizualny. O ile sięgam pamięcią, to pierwszy raz, gdy producent decyduje się na taki zabieg.

Czy BOE dobrze poradziło sobie z tak innowacyjną technologią? Na to pytanie będzie można odpowiedzieć dopiero za jakiś czas. Jestem jednak dobrej myśli. Na tyle dobrej myśli, że bardzo poważnie myślę o zakupie jednego z tych urządzeń. Już od pewnego czasu ekrany, jakie w swoich telefonach oferuje firma, to rynkowa elita. Pozwala mi to założyć, że mało kto będzie zastanawiał się nad tym, w jakiej fabryce powstał wyświetlacz. Ma on po prostu działać dobrze. I tyle, kropka 🙂

źródło: Weibo przez SparrowNews