Grzejniki ThermoUp Top – wygląd i użyteczność

ThermoUp Top
ThermoUp Top, fot. infralia.com

Dostępne obecnie elementy wyposażenia domu mają być nie tylko praktyczne, ale i ładne. Jeśli chodzi o ogrzewanie, ciężko będzie pobić grzejniki ThermoUp Top.

Planując swoje przyszłe cztery kąty, długo zastanawiałem się czy lepiej jest zostać przy standardowych grzejnikach, czy może warto postawić na ogrzewanie podłogowe. Obydwa rozwiązania mają swoje plusy i minusy, ale ostatecznie stwierdziłem, że wystarczą mi podstawowe rozwiązania. Gdybym jednak za jakiś czas chciał nieco uatrakcyjnić swoje mieszkanie, a przy okazji rozbiórka podłogi nie wchodziłaby w grę, postawiłbym na grzejniki ThermoUp.

Belgijska firma Infralia zaprezentowała grzejniki ThermoUp Top, których zarówno wygląd, jak i użyte technologie są warto bliższemu poznaniu. W kwestii designu nie różnią się one niczym od kawałka szkła zamkniętego w ramie. Jest to zdecydowanie coś genialnego dla minimalistów, gdyż zamiast standardowych żeberek kaloryfera, jest po prostu szklany panel.

Oczywiście nie każdemu może to odpowiadać, ale moim zdaniem wygląda to bardzo ciekawie. Producent twierdzi, że takie grzejniki sprawdzą się nie tylko w domach, ale i biurach czy miejscach publicznych. Do wyboru są dwa kolory ramy, czarna oraz srebrna. Grzejnik można zamontować na ścianie, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby powiesić go na suficie.

Jeszcze ciekawsze są użyte rozwiązania w tych grzejnikach. Ciepło produkowane jest dzięki długim falom podczerwieni, które podgrzewają szklaną płytę. Ta technologia jest dużo bardziej oszczędna niż standardowe grzejniki, ale przy jej pomocy ciężej jest ogrzać całe pomieszczenie. Warto o tym pamiętać przy ich montażu i odpowiednio je umiejscowić. Producent zaznacza, że jest to rozwiązanie stawiające na ekologię, ponieważ nie spala się tlen i nie generuje przykrych zapachów.

ThermoUp Top
ThermoUp Top, fot. infralia.com

Twórcy zaznaczają, że te grzejniki dzięki swojej budowie ze szkła hartowanego są bardzo wytrzymałe. Ponadto mają być łatwe w naprawie, gdyż przez długi czas będą dostępne części zapasowe.

Grzejniki będą dostępne w trzech wariantach, zależnie od mocy: 700, 1100 i 1500 W. Nie jest niestety znana ich cena, ale zapewne nie będzie należeć do niskich.

Źródło: infralia.com via homecrux.com