Huawei dodaje nowe narzędzie do AppGallery

Huawei P40 Pro aparat
Fot: własne

Odnośnie AppGallery od Huaweia pisaliśmy już całkiem sporo. Na pewno po raz kolejny warto wspomnieć o tym, że baza oprogramowania prężnie się rozwija, co z pewnością spodoba się osobom, które chcą kupić smartfony tego producenta, ale mają obawy przed brakiem ich ulubionych apek.

Petal, jako nowe narzędzie w Huawei AppStore

Petal jest autorskim narzędziem marki, które ma ułatwić wyszukiwanie i instalowanie aplikacji. Możnecie pobrać ze sklepu, a następnie przypiąć do ekranu głównego w formie widżetu. Aplikacja pozwala użytkownikowi szybko wyszukać ulubioną aplikację i od razu ją zainstalować. W przypadku, gdy ta nie jest dostępna w oficjalnym sklepie Huawei AppStore, Petal podpowie, z jakiego innego źródła możemy ją pobrać.

Wgrywanie usług Google na Huawei ostatecznie zablokowane?

Oprócz tego Petal pozwala również na przeglądanie najnowszych newsów i informacji, jak i aktualizowanie aplikacji, które mamy już zainstalowane na naszym sprzęcie. Każdy, kto korzystał już przez pewien czas z ekosystemu HMS doskonale wie, że do tej pory ta polityka aktualizacji apek nie była zbyt intuicyjna. Bardzo cieszy mnie to, że firma dostrzegła tę słabość i zrobiła co w jej mocy, by szybko usunąć ją z ekosystemu.

Petal to kolejny sposób, obok sklepu AppGallery oraz Phone Clone, na instalowanie aplikacji na urządzeniach Huawei opartych o HMS (Huawei Mate 30 Pro, smartfony z serii P40, modele z nowej serii Y – Y6p i Y5p, a także tablety MatePad Pro i MatePad T8).

Nowa aplikacja powstała we współpracy z globalnymi i europejskimi twórcami wyszukiwarek, dzięki czemu spełnia ona najwyższe standardy prywatności i bezpieczeństwa. Huawei dynamicznie rozwija swój własny ekosystem oraz sklep z aplikacjami – AppGallery – w którym na dziś dzień znajduje się prawie 1000 polskich aplikacji. W skali globalnej, w sklepie dostępnych jest już 35 tysięcy aplikacji, z których korzysta ponad 390 milionów aktywnych użytkowników na całym świecie.

Jak widać, producent bardzo stara się o nowym klientów, jak i też o obecnych, by ci byli zadowoleni z dostarczanych usług. Jest to szczególnie ważne, gdyż Huawei wcale nie ma łatwo, a jak wiadomo, ich sprzęt naprawdę potrafi przyćmić konkurencję. Właśnie przez takie kroki będzie mógł on o wiele łatwiej przyciągnąć potencjalnych klientów, gdyż problem z dostępnością aplikacji będzie rozwiązany.

Źródło: informacja prasowa, opracowanie własne; na zdjęciu głównym Huawei P40 Pro


Marcin Surmacz, Techtoiowo.pl

Od dziecka ciekawią mnie technologie, jakie nas otaczają (tj. komputery, telefony itp.). W wolnym czasie uwielbiam słuchać muzyki, oglądać filmy i seriale. Recenzowanie sprzętu, czytanie i pisanie newsów o nowinkach technologicznych jest poniekąd moją pasją, którą staram się realizować w różnych miejscach.