Huawei P30 Lite
Fot: producenta

Huawei P30 Lite z nową aktualizacją

Huawei P30 Lite to najniżej lokowany smartfon z serii P30, którego można kupić. Urządzenie debiutowało już jakiś czas temu, jednak warto odnotować, że nawet teraz, w 2020 roku, telefon cieszy się pewną rozpoznawalnością.

Huawei P30 Lite – specyfikacja techniczna

Wbrew temu, co sugeruje dopisek „Lite”, potencjał tego urządzenia wciąż jest niemały. Ekran ma przekątną 6,15 cala i – co pozytywnie zaskakuje – oferuje rozdzielczość Full HD+, a sercem konstrukcji jest Kirin 710 z grafiką Mali G51. To niezłe podzespoły, które dla większości gier powinny okazać się być wystarczające. Pozytywne wrażenia wieńczą 4 GB pamięci RAM i aż 128 GB na pliki użytkownika. Akumulator ma pojemność 3340 mAh.

Aparat główny to trio: 48 Mpix (f/1.8) + 8 Mpix szeroki kąt + 2 Mpix jako kamerka pomocnicza do głębi. Na froncie czeka 24 Mpix oczko ze światłem f/2.0. Jak na Lite’a nieźle wygląda też USB-C. Przyznam, że musiałem sobie odświeżyć specyfikację tego telefonu, bo w ciemno założyłem, że mamy tutaj microUSB. A tu proszę, miła niespodzianka. Podejrzewam, że wielu fanów znajdzie też sobie moduł NFC, który wspiera realizację płatności zbliżeniowych. Smartfon debiutował z Androidem 9 i – co ważne – wspiera usługi Google (GMS).

Jaki smartfon do 1000 złotych kupić? [ANKIETA]

Aktualizacja dla Huawei P30 Lite

Nowy soft pokazał się dzisiaj. Został on przez producenta oznaczony jako 10.0.0.193 i zajmuje 130 MB. Już po samej wadze można wywnioskować, że nie jest to gigantyczna aktualizacja EMUI. Niestety, ale dla P30 Lite producent właśnie wydał tylko soft, który można określić mianem „optymalizującego”. Mamy tu nowe łatki bezpieczeństwa oraz dość lakoniczną informację o tym, że oprogramowanie ma wprowadzić większą stabilność w działaniu urządzenia. Niestety, nie padają żadne konkrety.

Jeśli jeszcze nie widzicie na swoich telefonach nowego softu, weźcie głęboki oddech i poczekajcie. Dystrybucja dopiero co ruszyła, dlatego mogło się zdarzyć tak, że Wasz P30 Lite jeszcze nie jest w gronie urządzeń, które Huawei już dopuścił do uaktualnienia. Podejrzewam, że kilka dni cierpliwości nagrodzi Was uaktualnieniem, które będzie można pobrać przez OTA. Mimo wszystko, jeśli macie możliwość pobrania softu, dajcie znać w komentarzach. W ten prosty sposób pomożecie innym posiadaczom urządzenia 🙂

źródło: HuaweiCentral, opracowanie własne

More Stories
tani laptop apple
Dzieje się. Apple może pokazać aż 6 nowych produktów