fot. Huawei

Huawei poszerza swoje portfolio o TV z matrycą OLED

Telewizory to sprzęty, które zazwyczaj wymieniamy najrzadziej, często chociażby przez burzę czy jakąś awarię. Pomimo, że na rynku jest dość spory wybór – moim zdaniem nawet zbyt duży – to do tego segmentu wchodzi kolejny model. Tym razem od producenta, który do tej pory znany był ze swoich smartfonów.

Czym jest Vision X65 i co go charakteryzuje?

Przed Wami Huawei Vision X65 (przynajmniej tutaj nazwa jest łatwa do zapamiętania, a nie jak u innych ciąg liter i cyfr 😉). Seria Vision kojarzyć się ma z wysuwanym mechanizmem, w którym znajdziemy kamerkę oraz dodatkowe czujniki. Obecnie takie rozwiązanie może być mało ciekawym dodatkiem, gdyż zazwyczaj wideokonferencje prowadzimy przez nasze telefony, tablety czy komputery, ale to bardzo ciekawa propozycja dla biur. Podczas rozmowy z klientem takie rozwiązanie może być dużo wygodniejsze.

Jaki telewizor z ekranem o przekątnej 65 cali kupić? (TOP5)

Kamerka, jaka znalazła się na pokładzie, to 24 megapikselowy, szerokokątny sensor ze wsparciem sztucznej inteligencji i rozdzielczością wideo do Full HD. Zadaniem czujników jest rozpoznawanie gestów, co nieco może przypominać używanie Kinecta. Promowane są tutaj aplikacje do jogi i fitnessu, a dzięki czujnikom będziemy mogli kontrolować różne części ciała oraz dobrze dopasować jego pozycję do poszczególnych ćwiczeń. Jeden z czujników będzie również odpowiedzialny za automatyczne ustawianie jasności obrazu. Oprócz tego nie zapomniano o zaimplementowaniu autorskiego procesora HiSilicon Hi3559C z neuronowym układem.

Nazwa modelu Vision X65 nie wzięła się z niczego, gdyż sugeruje przekątną ekranu, jaka się tutaj znalazła, a mianowicie 65 cali. Sama matryca została wykonana w technologii OLED o jasności wynoszącej 1000 nitów. Jak OLED no to i wysoka rozdzielczość, bo aż 4K. Gdyby tego było mało mamy tutaj wsparcie HDR i odświeżanie obrazu na poziomie 120 Hz, dlatego model ten z pewnością nada się do grania w gry. Mało? To łapcie więcej. Huawei postanowił wrzucić do tego modelu aż 14 głośników. Ich łączna moc to aż 75 W i możliwe, że będą one w stanie zastąpić soundbar.

Z ciekawostek można dodać, że matryca odzwierciedla 98% palety DCI-P3. Na pokładzie znajdziemy 6 GB pamięci RAM, 128 GB pamięci wbudowanej, Wi-Fi 2.4, jak i 5 Ghz, Bluetooth 5.0, 4x HDMI plus jeden z nich wspiera ARC, 2x USB 3.0 i Gigabitowy Ethernet.

Cena i dostępność

Producent wycenił swój nowy model na 24 999 juanów, czyli około 3 500-3 550 dolarów. Przeliczając to na naszą walutę, wychodzi około 14 560-14 670 złotych. Powiem szczerze, że jest to naprawdę duża kwota i z pewnością nie każdy będzie sobie mógł na to pozwolić. Niestety nie mamy informacji, czy Vision X65 będzie dostępny w naszym kraju, a jego sprowadzenie może stanowić pewne wyzwanie.

Źródło: tabliczni.pl, opracowanie własne

More Stories
samsung galaxy s20 ultra aparat
Jak sądzicie, lepiej sprzedaje się rodzina Galaxy S10 czy S20?