Huawei wypuszcza kolejne aktualizacje

update
Fot: Pixabay

Lubię Wam pisać o kolejnych uaktualnieniach oprogramowania układowego telefonów. Albo poprawiają one poziom bezpieczeństwa telefonu, albo dodają nowe funkcje. Czasem też udaje się połączyć te dwie cechy jednocześnie. Co tym razem przygotował Huawei?

Huawei – aktualizacje bezpieczeństwa – lipiec 2020

Dobra wiadomość jest taka, że lipcowe łatki dotarły właśnie na kilka kolejnych telefonów. Tym razem poszczęściło się posiadaczom takich smartfonów, jak Honor 9X oraz Huawei Mate 20 i Mate 20 Pro. Sytuacja jest dość ciekawa w przypadku tego pierwszego urządzenia. W Europie wciąż pracuje ono na EMUI 10.0, a w Chinach pojawiła się już świeżutka wersja 10.1, która wprowadziła wiele ciekawych innowacji.

Niestety, ale omawiana paczka danych nie przynosi jeszcze nowego EMUI, jednak wiele wskazuje na to, że jesteśmy już blisko tego momentu. Słowem – Huawei/Honor niebawem powinien wydać ogólnodostępną aktualizację dla Starego Kontynentu. Póki co trzeba się zadowolić oprogramowaniem oznaczonym jako 10.0.0.225, której zajmuje 111 MB. Co nie powinno nikogo dziwić, są to głównie łatki bezpieczeństwa oraz kilka niewielkich usprawnień schowanych pod maską.

Huawei P40 Pro – recenzja po dłuższym czasie

Nie bądźcie zdziwieni, jeśli telefony Honor 9X nie znajdą jeszcze paczki do pobrania. Jest ona dystrybuowana etapami. Jako, że oprogramowanie pojawiło się już w kilku krajach Europy Zachodniej, i my nie powinniśmy czekać zbyt długo. Dokładnie ten sam scenariusz firma przewidziała dla rodziny Mate 20 i 20 Pro z logo Huawei. Różnice są niewielkie, a główną innowacją są nowe zabezpieczenia.

Cieszy, że producent nie zwalnia tempa i wciąż wydaje kolejne uaktualnienia. Honor 9X to raczej średniak a nie flagowiec z krwi i kości. Tym przyjemniej patrzy się na to, że i takie telefony dostają kolejne wersje Androida. Huawei przeszedł z aktualizacjami w swoich produktach dość długą drogę i teraz – po latach – można stwierdzić, że firma radzi sobie naprawdę dobrze. Wciąż można poprawić to i owo, jednak względem postępów z wdrażaniem nowych wersji oprogramowania jeszcze sprzed kilku lat, widać ogromny progres. Nie oznacza to, że jest idealnie. Parę rzeczy wciąż można zrobić lepiej. I właśnie takich kroków od Huawei oczekuję na przyszłość 🙂

źródło: HuaweiCentral, opracowanie własne