Huawei znów aktualizuje

huawei watch gt2
Fot: producenta

W XXI wieku aktualizacje oprogramowania układowego do smartfonów nie dziwią w sumie nikogo. Rynek bardzo polubił tę formę wprowadzania zmian w sofcie, efektem czego ta jest też często wykorzystywana w świecie smartwatchy.

Huawei Watch GT2 i Honor MagicWatch 2 – aktualizacja

Przypomnijmy tu pokrótce, że Huawei Watch GT2 można znaleźć w dwóch różnych rozmiarach i – patrząc łącznie – czterech wersjach. Urządzenie z kopertą 46 mm występuje w wersjach Sport i Classic, a 42 mm przynależy do urządzeń z linii Classic oraz Elegant. Bez względu na wielkość, zegarek wykonany jest z metalu i tworzywa sztucznego, a deklarowana odporność to 5 atmosfer. Wersja Classic i Sport ma deklarowany czas pracy wynoszący dwa tygodnie, a Classic i Elegant (42 mm) powinna wytrzymać siedem dni z dala od ładowarki.

Najnowsza paczka oprogramowania dla tych dwóch urządzeń przynosi pewną innowację. Jest nią dodanie trybu zdalnej migawki aparatu. Fajny bajer, który nieco ułatwi wykonywanie fotek na przykład wtedy, gdy mamy ustawiony telefon na statywie i nie chcemy, aby przypadkowe, zbyt mocne dotknięcie przycisku spustu aparatu zepsuło fotografię z długim czasem naświetlania. Wydaje mi się, że z tego trybu chętnie skorzysta wiele osób.

Huawei P40 Pro – recenzja po dłuższym czasie

Kolejne nowości, to automatyczna detekcja trybu treningu, śledzenie cyklu miesiączkowego oraz wiele drobnych, schowanych pod maską zmian, które dobrze opisują słowa „optymalizacja działania oprogramowania układowego”. Jeśli pobierzecie już nową wersję softu i będziecie chcieli cieszyć się auto-detekcją treningu, pamiętajcie o jednym: Huawei Health musi być w wersji nie niższej niż 10.1.0.311. Na ten moment tryb działa tylko na telefonach z Androidem, posiadacze smartfonów z logo Apple muszą obejść się smakiem.

Te poprawki, które wzbudzają nieco mniej emocji, ale też znajdują się w uaktualnieniu, to dodanie nowych stref czasowych oraz zwiększenie komfortu pracy z urządzeniem. Nowe oprogramowanie zostało oznaczone jako 1.0.8.16 a wielkość paczki danych niezbędna do zainstalowania, to „aż” 20 MB. Pamiętajcie tylko, że do rozpoczęcia instalacji nowego softu Wasz zegarek musi być naładowany do co najmniej 20%.

źródło: HuaweiCentral, opracowanie własne