Jakie źródło światła wybrać na zewnątrz? Podpowiadamy

fot: producneta

Już za kilka dni wchodzimy w nowy miesiąc – maj. Pomimo panującej pandemii na zewnątrz temperatury zaczną się zwiększać, a co za tym idzie, wzrośnie również częstotliwość przebywania na podwórku. Warto pomyśleć nad jego oświetleniem nie tylko pod względem estetycznym, ale również i jakościowym. Oto kilka propozycji od Philipsa, nad jakimi warto się zastanowić.

Na co zwrócić uwagę wybierając oświetlenie na zewnątrz?

Z pewnością najważniejszą kwestią będzie materiał, z jakiego zostało ono wykonane. Do naszej dyspozycji mamy wysokiej jakości tworzywa sztuczne, aluminium, drewno czy nawet żeliwo. W tym aspekcie te dwa ostanie materiały będą jednymi z droższych, ale i najbardziej trwałych. Oprócz tego, warto zwrócić uwagę na szczelność czyli standard certyfikacji IP oznaczający stopień ochrony urządzenia przed złymi warunkami atmosferycznymi. No i na końcu zostaje typ źródła światła, jak na przykład LED-y, które dla wielu z Was będą jak najlepszym wyborem.

Jakie oświetlenie wybrać?

Oświetlenie solarne LED

Przyszłe miesiące będą zdecydowanie charakteryzowały się dużą ilością światła. Dzięki temu oświetlenie solarne będzie miało wystarczająco czasu, by zebrać spory zapas energii, która później zostanie wykorzystana do produkcji światła. Takie rozwiązanie jest bardzo ekologiczne, a przy okazji nasze rachunki za prąd nie zostaną w żaden sposób podwyższone. Dobrym przykładem takiego urządzenia jest Philips my Garden Dusk.

Oświetlenie LED z czujnikiem ruchu

LED-y kojarzą nam się z zaoszczędzeniem pieniędzy oraz wygenerowaniem sporej ilości światła. Jednak nic nas nie ogranicza, w tym by jeszcze trochę przyoszczędzić. Wystarczy, że zaprogramujemy włączanie się światła tylko wtedy, gdy będzie ono potrzebne. Posłuży nam do tego czujnik ruchu bądź pory dnia. W sklepach znajdziemy wiele tego typu rozwiązań, ale po co bawić się lutowanie, przerabianie i tym podobne, skoro możemy skorzystać z gotowych rozwiązań. Jednym z nich będzie kinkiet zewnętrzny Philips Arbour. Warto zaznaczyć, że posiada on certyfikat IP44, co oznacza, że jest on odporny na kurz czy zachlapania.

Inteligentne oświetlenie LED

Kto z nas nie marzy, by jego dom nie był smart. Niektórzy starają się to rozwiązywać w różny sposób, kupując smart wtyczki, przełączniki, sterowniki i tym podobne. Również w przypadku oświetlenia zewnętrznego dostępne są różne ciekawe urządzenia. Taki właśnie jest kinkiet Philips Hue Appear. Możemy podłączyć go do naszego systemu oświetlenia Hue i sterować nim z poziomu aplikacji producenta.

Jakiś czas temu w naszym serwisie pojawiła się recenzja przykładowego zestawu, gdzie dokładnie omawiamy funkcję, jakie daje nam takie rozwiązanie. Wracając jednak do kinkietu, prócz standardowego żółtego oświetlenia, daje nam możliwość zmiany kolorów, co z pewnością zrobi świetne wrażenia na gościach.

Oświetlenie akumulatorowe

Ostatnim z przedstawianych dziś typów oświetlenia, jest świetło akumulatorowe. Charakteryzuje się ono swoją mobilnością, jak  również elegancją, gdyż nie potrzebujemy żadnego przewodów, by je zasilić. Oto dwie propozycje, którymi możecie być zaciekawieni. Pierwszą będzie Philips Abelia w kształcie latarni. Emituje ono światło o jasności do 350 lumenów, ale bez problemu możemy je przyciemnić. Świetnie sprawdzi się ono do czytania na zewnątrz, czy oświetlenia grilla.

Drugą, równie ciekawą jest Philips Hue Go. Jest to odpowiednik domowej wersji Hue White and color ambiance. Po pełnym naładowaniu może świecić aż do 18 godzin. Świetny wynik. W dodatku, po podłączeniu do mostka sterującego akcesorium staje się tak samo smart, co wcześniej wspomniana wersja przeznaczona do domu. Warto pamiętać, by chronić gadżet przed deszczem, gdyż posiada on tylko certyfikację odporności na poziomie IP22.

Źródło: informacja prasowa, opracowanie własne


Marcin Surmacz, Technologicznie to i owo

Od dziecka ciekawią mnie technologie, jakie nas otaczają (tj. komputery, telefony itp.). W wolnym czasie uwielbiam słuchać muzyki, oglądać filmy i seriale. Recenzowanie sprzętu, czytanie i pisanie newsów o nowinkach technologicznych jest poniekąd moją pasją, którą staram się realizować w różnych miejscach.