Karabińczyk Stay Safe – przyjaciel w czasie pandemii

Stay Safe Carabiner
Stay Safe Carabiner, fot. yankodesign.com via Kickstarter.com

W ciągu kilku ostatnich tygodni mocno rozwinęła się gałąź gadżetów, których głównym zadaniem jest ochrona przed wirusami i bakteriami. Karabińczyk „Stay Safe” jest kolejnym takim projektem, który co istotne, po pandemii nadal będzie użyteczny.

Jakiś czas temu pisałem Wam o nakładce na klamkę, którą możemy wydrukować samemu. Jej głównym zadaniem było zwiększenie naszego bezpieczeństwa poprzez ograniczenie kontaktu z klamkami, które mogą być siedliskiem bakterii. Projekt firmy Stay Safe jest kolejnym gadżetem, który zadba między innymi o ten element.

Narzędzia typu multitool dość często wyglądają jak kawałek metalu z różnymi otworami. Dzięki temu możne je schować w portfelu, a ogrom funkcji potrafi uratować skórę w wielu momentach. Z narzędziem firmy Stay Safe jest podobnie, ale główną funkcją ich produktu jest ochrona przed bakteriami i drobnoustrojami na różnych powierzchniach.

Główną zaletą jest wykonanie z miedzi, czyli metalu mającego właściwości antybakteryjne. W ciągu zaledwie godziny lub dwóch, większość drobnoustrojów zostanie zneutralizowana z jego powierzchni. Został on wykonany w postaci karabińczyka, żebyśmy w tym czasie nie mieli nim kontaktu (gdybyś nosili go w kieszeni). Dzięki aktualnej budowie można go bezpiecznie przypiąć do spodni, plecaka czy torebki.

Najważniejszą funkcją jest możliwość otwierania drzwi. Na klamkę przeznaczono 5-centymetrową przestrzeń, co powinno wystarczyć w większości  sytuacji. Ponadto za pomocą tego multitoola możecie naciskać różne przyciski (np. w widzie czy bankomacie) czy też korzystać z ekranów dotykowych. To niesamowicie ważne funkcja, gdyż takie panele pojawiają się w coraz większej liczbie punktów (np. poczta, sklepy, paczkomaty itp.). Twórcy zadbali, żeby był to prawdziwy multitool, dzięki czemu możecie otworzyć nim paczkę oraz włożyć w niego imbusa.

Ta nakładka na klamkę ogranicza kontakt z koronawirusem

Karabińczyk Stay Safe to na razie projekt na Kickstarterze, który zebrał już ponad 22 tysiące dolarów z wymaganych 500$. Zamówienia będą realizowane już w maju 2020, jeśli więc zdecydujecie się na zakup, dość szybko powinniście cieszyć się tym produktem. Jedna sztuka to koszt 24 dolarów, czyli jakiś 100 złotych.

Jest to dość sporo jak na tego typu multitool, ale jego cenę zdecydowanie podnosi wykonanie oraz właściwości bakteriobójcze. Przez te dwa elementy dla wielu osób, jego cena może zejść na drugi plan. Wystarczy zobaczyć, że producent sprzedał już kilkaset sztuk tego gadżetu.


Konrad Błaszak, Instagram: @konrad.blaszak

Bloger, harcerz, sinolog, pasjonat smartfonów i osoba, która zakochała się w Instagramie. W sieci od dobrych kilku lat, zaczynał od lifestyle’u, ale to technologie wciągnęły go na dłużej.


Źródło: kickstarter.com via yankodesign.com