Karton od telewizora Samsunga zmienisz w dom dla kota

Opakowanie telewizorów Samsung
Opakowanie telewizorów Samsung, fot. Samsung

Wielkie firmy coraz częściej starają się przekonać nas w reklamach, że ich produkty są przyjazne dla środowiska, ale co z opakowaniami? O tym właśnie pomyśleli ludzie w Samsungu i kartony również będą bardziej eko.

Duże rzeczy jak chociażby telewizory przychodzą w sporych pudłach, które przeważnie walają się po mieszkaniu przez kilka dni (lub tygodni), a potem lądują w koszu. Ciężko jest tego uniknąć, ponieważ raczej niczego innego się do nich nie spakuje, a telewizory przewozi się na tyle rzadko, że trzymanie tych kartonów mija się z celem. Samsung zdaje sobie z tego sprawę, więc postanowił dać tym opakowaniom drugie życie.

Opakowanie telewizorów Samsung
Opakowanie telewizorów Samsung, fot. dezeen.com

Opakowania z serii telewizorów Serif, Frame oraz Sero będą przygotowywane z przyjaznego dla środowiska kartonu. Ponadto konstrukcja ułatwia ich utylizację, a także umożliwia przekształcenie w coś innego. Tak, dobrze przeczytaliście, Koreańczycy chcą, żeby karton stał się użytecznym przedmiotem domowym.

Na opakowania pojawią się kody QR, a po ich zeskanowaniu dostaniemy instrukcję co możemy zrobić z danego opakowania. Obecnie dostępne są projekty domków dla małych zwierząt, stojaków na gazety czy stolików.

Niedługo ta lista powinna znacząco się zwiększyć, gdyż Samsung wraz z brytyjskim magazynem Dezeen ogłosili konkurs, którego celem jest wymyślenie nowych zastosowań dla kartonów od tych telewizorów. Najlepsze projekty zostaną nagrodzone finansowo oraz oczywiście pojawią się w oficjalnych instrukcjach Samsunga.

Kangwook Chun, który jest vice prezydentem w Samsung Electronics zwrócił uwagę, że konsumenci dużo chętniej kupują od firm, z którymi dzielą wspólne przekonania i wartości. Nowe opakowania mają dać klientom możliwość pokazania, że zależy im na środowisku.

Moim zdaniem, zmiana kartonów oraz dodanie do tego możliwości stworzenia czegoś nowego to świetny ruch. Nie dość, że Samsung zyska kilka punktów u klientów dbających o środowisko, to rzeczywiście przyczynia się w jakimś stopniu do minimalizowania ilości generowanych śmieci. To nie tylko moja opinia, ponieważ na targach CES 2020, Koreańczycy dostali nagrodę innowacyjności za swoje opakowania.

Źródło: Samsung, dezeen.com via homecrux.com