Kolejny bank w ekosystemie Huawei w Polsce!

Huawei P40 Pro aparat
Fot: własne

Huawei stale rozwija swój autorski ekosystem, który bazuje na HMS, czyli Huawei Mobile Services. Piętą achillesową tego ekosystemu były m.in. aplikacje bankowe. Na szczęście, powoli się to zmienia.

Pekao S.A. w Huawei AppGallery

Zanim pobierzecie apkę ze sklepu, zalecam przeczytać tego newsa do końca. Unikniecie w ten sposób sporej niespodzianki 🙂 Póki co PeoPay jest już dostępna do pobrania, ale nie oznacza to pełnej kompatybilności. Usługa dopiero w bliskiej przyszłości zostanie w pełni zintegrowana z Huawei Mobile Services, efektem czego będzie można wykorzystać jej cały potencjał, wliczając w to opcję płatności bezgotówkowych.

Miłym akcentem jest też uzyskanie dostępu do ciekawych promocji. Posiadacze smartfonów z logo Huawei będą mogli zakładać konta, otrzymując przy tym 100 złotych premii za założenie Konta Przekorzystnego lub Konta Świat Premium. Oczywiście, nie zabraknie też typowych dla aplikacji bankowej usługi, jak sposobności na szybkie wzięcie kredytu, wykonanie przelewu i dziesiątek innych funkcji, które są już w zasadzie standardem.

Huawei P40 Pro – recenzja po dłuższym czasie

Przedstawiciele banku zapewniają, że najważniejszą kwestią będzie dla nich bezpieczeństwo naszych kont. Właśnie z tego względu obie firmy współpracują przy stworzeniu ekosystemu, który zagwarantuje taki sam – a może i wyższy – poziom bezpieczeństwa jak w smartfonach, które pracują pod kontrolą GMS. Na ten moment nie padła żadna dokładna deklaracja co do daty uruchomienia pełnej funkcjonalności aplikacji.

Po stronie ciekawostek warto wymienić, że PeoPay będzie czwartą aplikacją bankową dostępną w Polsce, którą można odpalić na przykład na rewelacyjnym Huawei P40 Pro. Już dziś z AppGallery można pobrać aplikację mBanku, Banku PKO oraz IdeaBanku. Na ten moment z autorskiego sklepu Huawei co miesiąc korzysta już ponad 390 milionów aktywnych użytkowników na całym świecie. Trzeba przyznać, że jest to świetny wynik, który zasługuje na pochwałę. Oby tylko Huawei stale pracował nad rozwojem swojego ekosystemu. Wciąż jest sporo do zrobienia, jednak jestem dziwnie spokojny o to, że zarówno AppGallery jak i cały HMS będą dosłownie rosnąć w oczach.

źródło: informacja prasowa, opracowanie własne. Na zdjęciu głównym: Huawei P40 Pro