niedz.. lip 21st, 2024

Microsoft odświeża swoją linię produktów

fot: producenta

W portfolio Microsoftu możemy znaleźć wiele ciekawych urządzeń, które skierowane są do różnych odbiorów. Jeśli marzy się Wam dobry sprzęt do pracy, to gigant z Redmond ma dla Was ciekawą ofertę. Microsoft postanowił zaktualizować swoje portfolio, efektem czego możemy zaprezentować Wam nowe urządzenia firmy.

Jak możemy przeczytać w materiale prasowym, użytkownicy spędzają ponad 4 biliony minut miesięcznie przed komputerami z systemem Windows.  Przełożyło się to na wzrost na poziomie 75% wobec poprzedniego roku.

”Jako firma skupiamy się na wspieraniu naszych klientów w czasie zmian. Zaczynając od udostępnienia wszystkim Microsoft Teams, do rozwoju Microsoft 365, chcemy mieć pewność, że każda osoba i organizacja ma narzędzia, których potrzebuje, aby móc pozostawać w kontakcie z innymi i utrzymywać produktywność. Nic nie inspiruje mnie bardziej niż widok niesamowitych rzeczy, jakie nasi klienci i pracownicy robią z produktami Microsoft. Współpracowałem z takimi pedagogami, jak dr David Kellerman z UNSW w Sydney i rodzicami jak Elisa Skoglund, którzy używają urządzeń z linii Surface, aby utrzymać zaangażowanie uczniów i naukę w domu. Niesamowite jest to, w jaki sposób grupa pracowników Microsoft współpracuje ze swoimi społecznościami przy użyciu urządzeń Surface, do projektowania i drukowania za pomocą technologii 3D masek ochronnych, w celu niesienia pomocy pracownikom służby zdrowia. Takie historie jak ta sprawiają, że jestem podekscytowany tym, że mogę dzielić się z ludźmi nowymi produktami Surface, wspierając ich narzędziami, których potrzebują, aby dalej pracować, tworzyć i się uczyć” – powiedział Panos Panay, Chief Product Officer, Windows + Devices w Microsoft.

Microsoft Surface Pro 7, jako twój technologiczny kompan

Wszystko to przyczyniło się do prezentacji nowych urządzeń: Surface Go 2, Surface Book 3, Surface Headphones 2, Surface Earbuds, Surface Dock 2 oraz USB-C Travel Hub.

Microsoft Surface Go 2

Nowy Surface Go 2 charakteryzuje się 10,5-calowym wyświetlaczem PixelSense, lepszą żywotnością baterii i do 64% szybszą wydajnością niż pierwsza generacja. Producent postawił w tym modelu na procesor Intel Core M ósmej generacji. Zaktualizowano również system mikrofonów oraz samą kamerkę do rozmów, by osoby uczące się zdalnie mogły bezproblemowo się komunikować. Dodatkowo wspiera on obsługę Surface Pen, co z pewnością pomoże przy robieniu notatek.

Surface Go 2 pojawi się w sprzedaży od 12 maja, a ceny zaczynać się będą od 1 999 złotych.

Microsoft Surface Book 3

Surface Book 3 to najpotężniejszy laptop w historii Microsoftu. Ma zapewnić do 50% większą wydajność niż Surface Book 2 i do 17,5 godziny pracy na baterii. Wynik robi wrażenie. Wszystko to dostępne jest dzięki aktualizacji procesorów do ich dziesiątej generacji. Warto wspomnieć, że model ten posiada osobną, dedykowaną kartę graficzną od NVIDIA. Prawdziwą perełką jest jednak obecność 32 GB pamięci RAM. Dla wielu to wynik, który wgniata w fotel.

Ceny nowego Surface Booka zaczynać się będą od 7 999 złotych.

Microsoft Surface Headphones 2

Słuchawki Surface Headphones 2 zostały zaprojektowane tak,  aby zapewnić wygodę noszenia i otoczyć użytkownika spektakularną jakością audio, w tym 13 poziomami kontroli hałasu otoczenia. Poprawiona została jakość dźwięku i żywotność baterii, zapewniając do 20 godzin czystego brzmienia. Aktywna funkcja redukcji szumów jest regulowana za pomocą intuicyjnych pokręteł dousznych i specjalnie dostrojona do blokowania lub wzmacniania ludzkiego głosu.

Jest to przydatne, gdy próbujecie pracować w domu ze współlokatorami, dziećmi lub zwierzętami domowymi. Modyfikacjom poddano także konstrukcję nauszników, by obracały się o 180 stopni w celu zapewnienia większego komfortu podczas noszenia ich wokół szyi. Słuchawki dostępne będą do kupienia od 6 czerwca, a ich cena wynosić będzie 1 119 złotych.

Microsoft Earbuds

Surface Earbuds oferują intuicyjne sterowanie dotykowe, co sprawia, że możesz rozpocząć rozmowę telefoniczną lub zmienić utwór bez konieczności wyjmowania telefonu. Integracja z Microsoft 365 pozwala nadrobić zaległości w odpowiedziach na wiadomości e-mail, dzięki funkcji Play My Emails w aplikacji Outlook Mobile dla systemu iOS lub umożliwia głosowe dyktowanie treści w programach Word, Outlook lub PowerPoint. Słuchawki mogą ładować się w zestawowym etui.

Cena Surface Earbuds wynosi 999,99 zł, zaś słuchawki będą dostępne w sprzedaży od 12 maja.

Microsoft Surface Dock 2

Możliwość podłączenia do monitorów, akcesoriów i dodatkowej pamięci masowej może pomóc w stworzeniu optymalnej przestrzeni roboczej. Surface Dock 2 pomaga rozszerzyć przestrzeń roboczą za pomocą prostego kliknięcia magnetycznego i zapewnia szybsze ładowanie, wyższą prędkość transferu danych oraz narzędzia do zarządzania firmą. Prezentujemy również nowy, wieloportowy Microsoft USB-C Travel Hub, który daje więcej możliwości podłączenia do sieci, monitorów i akcesoriów ze złączem USB-C, gdy jesteś w podróży.

Surface Dock 2 kosztuje 1299,99 zł, a Microsoft USB-C Travel Hub 599,95 zł.

Źródło: informacja prasowa, opracowanie własne


Marcin Surmacz, Technologicznie to i owo

Od dziecka ciekawią mnie technologie, jakie nas otaczają (tj. komputery, telefony itp.). W wolnym czasie uwielbiam słuchać muzyki, oglądać filmy i seriale. Recenzowanie sprzętu, czytanie i pisanie newsów o nowinkach technologicznych jest poniekąd moją pasją, którą staram się realizować w różnych miejscach.

Powiązane

Comments are closed.