Mix Power System+ to powiew świeżości w świecie pralek

łazienka z pralką Candy RapidO
Fot: Producenta

Wydawać  by się mogło, że trudno wymyślić jakieś wielkie, daleko idące innowacje w świecie pralek. Ich nadrzędny cel wciąż pozostaje ten sam. Warto jednak odnotować, że droga do jego realizacji doczekała się właśnie sporego ułatwienia. Wszystko dzięki Candy.

Co to jest Mix Power System+

Rozwiązanie od Candy dotyczy prania automatycznego. Polega ono na mechanicznym rozmieszaniu proszku z wodą. Całość dzieje się w specjalnym mikserze (mieszarce), jeszcze przed trafieniem substancji do bębna pralki, gdzie ma ono za cel walczyć z plamami i brudem. Tutaj także pojawiła się ciekawa innowacja. Candy rozwiązała wprowadzanie tak przygotowanej substancji w dość nietypowy sposób: pojawiła się pompa wtryskowa i specjalna dysza, z której rozdrobniony proszek nanoszony jest na zgromadzone w pralce ubrania.

Wbrew pozorom, może to mieć całkiem duże znaczenie. Problem w zwykłych pralkach jest taki, że proszek nieczęsto jest rozprowadzany równomiernie. Mix Power System+ rozwiązuje ten mankament. Wpływa to na zużycie proszku, efektywność prania oraz jakość efektów końcowych, jakie można osiągnąć tym sposobem. Producent pomyślał nawet o typowo teoretycznym problemie, jakim mogłoby być zatykanie się dyszy. Tutaj nic takiego nie powinno mieć miejsce, bowiem roztwór z proszku wprowadzany jest pod ciśnieniem. Szanujemy 🙂

Jest to sensowna alternatywa dla prania tkanin szczególnie wrażliwych na wysokie temperatury. Candy szacuje, że ich technologia sprawia, że zabrudzenia są usuwane już w praniu przy 20 stopniach Celsjusza. Mało tego, podobno można wtedy osiągnąć takie same rezultaty, jakie w zwykłej pralce daje pranie w 40 stopniach, a więc w dwukrotnie wyższej temperaturze. To działanie, które sprzyja zarówno trosce o tkaniny, poborowi mocy jak i ekologii.

Żeby było jeszcze ciekawiej, tak dobre właściwości Mix Power System+ występują też przy wyższych temperaturach. Stare 40 stopni to „nowe” 60. Wysoka temperatura prania wpływa na postępującą degradację kolorów. Jeśli więc przez dłuższy czas będziemy prali z wykorzystaniem technologii od Candy, może to pomóc zaoszczędzić nieco pieniędzy na zakup odzieży w dalszej perspektywie czasowej. Urządzenia, które oferują wsparcie dla tego rozwiązania są już dostępne na rynku. Są to pralki z rodzin RapidO oraz SmartPro. Ceny tego typu pralek nie są wysokie. Zaczynają się od około 1400-1500 złotych. W mojej opinii, warto.

źródło: własne, w oparciu o informację prasową producenta