samsung galaxy s20 zielony ekran
Samsung Seria S20 fot. producent

No dobra, Samsung ogarnął zielony ekran w Galaxy S20

Wcale nie tak dawno temu informowaliśmy Was o tym, że Samsung Galaxy S20 miał w tym samym stopniu zabawny, co zaskakujący problem z zielonym ekranem. Dobra wiadomość jest taka, że aktualizacja jest już w drodze.

Zielony ekran w Galaxy S20 Ultra?!

Warto rozpocząć od tego, że – na szczęście – cały problem faktycznie tkwił w oprogramowaniu. Na ten moment wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że matryca jest wolna od jakichkolwiek wad, więc użytkownicy powinni odetchnąć z głęboką ulgą. Na szczęście żadna akcja serwisowa nie będzie potrzebna. Wystarczy nowe oprogramowanie. I właśnie o tym oprogramowaniu dzisiaj Wam opowiem.

Soft jest już dystrybuowany, został oznaczony jako G98xBXXU1ATD3 i już teraz mogą cieszyć się nim użytkownicy z Niemiec. Oznacza to, że nie powinno minąć więcej niż kilka dni, aż oprogramowanie dotrze do Polski, do regionu oznaczonego jako XEO. Niemieccy użytkownicy flagowca od Samsunga informują, że soft przyniósł poprawę i wyeliminował green-screen’a.

Galaxy S20 Ultra łapie zielony odcień na ekranie?!

Warto w tym miejscu przypomnieć, że bug nie manifestował się na ekranach Galaxy S20 cały czas. Trzeba było obniżyć jasność ekranu poniżej 30% lub szybko zmieniać częstotliwość odświeżania między 60 a 120 Hz. Czasem zdarzało się też, że zielony kolor pojawiał się w aplikacji aparatu oraz w chwilach, gdy smartfon nieco bardziej się zagrzewał.

Aktualizacja jest oczywiście dystrybuowana przez OTA i niemal na sto procent za kilka dni dostaniecie stosowne powiadomienie. Jeśli komuś bardzo zależy na czasie, to mogę serdecznie zachęcić Was do sprawdzania możliwości ściągnięcia softu przez oficjalną aplikacja Samsunga „po kablu”, podpinając smartfona, a następnie łącząc się z serwerem.

Oczywiście, taka wpadka nie stanowi powodu do domu dla Koreańczyków, jednak Samsung nie jest pierwszą firmą na świecie, która zepsuła coś poprzez aktualizację oprogramowania. W tym całym zamieszaniu wypada cieszyć się z ograniczonej skali zjawiska oraz w miarę szybkiej reakcji, jakiej potrzebowali inżynierzy, by finalnie rozwiązać problem.

źródło: Sammobile, opracowanie własne

More Stories
odkurzacz z filtrem HEPA
Co potrafi super-odkurzacz od Samsunga? Całkiem sporo