Oto FRITZ Mesh Set. Sprzęt, który potrafi całkiem sporo

fot. producenta

Niemal każdy z nas posiada w domu taki sprzęt, jakim jest router. Niektórzy lepsze, niektórzy słabsze, mające problem z dostarczeniem sygnału WiFi. W dobie Home Office, nie możemy pozwolić sobie na spadki jakości sygnału. Z pomocą przychodzą różne rozwiązania, lecz zdecydowanie jednym z lepszych jest sieć routerów Mesh.

Inteligentna transmisja danych i lepszy zasięg WiFi w sieciach domowych? AVM twierdzi, że ma na wyposażeniu odpowiednią technologię, która znacząco zwiększy nasz komfort korzystania z sieci. Mowa o routerze FRITZ! Box 7530 i wzmacniaczu sygnału FRITZ! Repeater 1200. Czy taki duet może być odpowiedzią na złe pokrycie zasięgiem internetu naszego domu lub mieszkania?

Jak działa router MESH?

Omawiane urządzenie obiecuje wysokie prędkości: na paśmie 2,4 GHz możemy uzyskać do 400 Mbit/s oraz do 866 Mbit/s w paśmie 5 Ghz. Ciekawym dodatkiem wydaje się być wyposażenie routera w centralę telefoniczną. Natomiast, urządzenie dodatkowe (repeater)  charakteryzuje się dwoma pasmami częstotliwości i gigabitowym portem LAN.Trzeba oddać, że na papierze taka specyfikacja prezentuje się niczego sobie.

Zaoferowany przez producenta zestaw obiecuje użytkownikom wysoką wydajność sieci bezprzewodowej, za którą stoi technologia MESH. Dzięki niej, nie powinno być problemów z płynnym przesyłaniem filmów, muzyki oraz zdjęć do każdego urządzenia znajdującego się w naszym domu. AVM zapewnia też, że projektując ten sprzęt, skupiło się na tym, by jego obsługa była możliwie jak najłatwiejsza i jak najbardziej intuicyjna. Do podstawowego zarządzania urządzeniami wystarczy jeden przycisk – brzmi to sensownie.

Nawigacja i zarządzanie poprze smartfona

Cieszy, że firma oferuje możliwość zarządzania swoim ekosystemem z poziomu smartfona. Do tego posłuży nam dedykowana aplikacja FRITZ!App WLAN. Z jej wykorzystaniem możemy nie tylko zarządzać akcesoriami, ale też przejrzeć połączone z siecią sprzęty – na przykład laptopa czy smart TV – i zapoznać się z tym, jaką szybkość połączenia mają one w danej chwili oraz ile danych pobierają. Jako miłośnik cyferek, korzystałbym 😉

Jakie dobre seriale obejrzeć na Netflixie?

Fritz! Mesh Set – cena i dostępność

Zestaw FRITZ! Mesh Set składa się z 2 produktów: routera FRITZ!Box 7530 i wzmacniacza sygnału FRITZ!Repeater 1200. W komunikacie prasowym firma zachęca do zakupu na Allegro, w Strefie Marek lub w Sklepie Patronackim. Sugerowana cena to 749 złotych. Czy to dużo? I tak i nie, to zależy już od Was i Waszych funduszy. Na pewno warto rozbudować swoją domową sieć o zwykły repeater, jednak wymaga to nieco zabawy z dodatkową konfiguracją sprzętów. Tutaj wszystko mamy podane na tacy, więc dla osób, które wolą przyjść „na gotowe”,będzie to ciekawa opcja 😉

Źródło: informacja prasowa opr. własne