Oto PatchWall 3.0, czyli nowa nakładka na Xioami TV

fot. XDA Developers

Obecnie żyjemy w czasach, gdzie wszystkie urządzenia wydają się być wspierane przez jakiś system operacyjny, najczęściej przez Androida. Wiecie, telefony, tablety, lodówki i tym podobne. Oczywiście na tej liście nie zabrało również dobrze znanego nam sprzętu, jakim są telewizory. Na rynku znajdziemy wiele tego rodzaju urządzeń, które zaliczamy do kategorii Smart. A niektóre z nich zyskują właśnie szereg nowych funkcji.

Xiaomi PatchWall 3.0

Jakiś czas temu producent poinformował, że planuje wprowadzić nakładkę Android TV, którą zaimplementował w swoich urządzeniach. Nowa wersja dostępna jest już od wczoraj na modelach Mi TV 4A, Mi TV 4C Pro, Mi TV 4A Pro, Mi TV 4 Pro, Mi TV 4X. Wkrótce będzie ona dostępna też dla Xiaomi Mi TV 4X Pro. Nazwa nowego oprogramowania, to PatchWall 3.0.

Z ciekawostek warto dodać, że po raz pierwszy interfejs ten pojawił się wraz z Mi TV 4, a jego druga generacja zadebiutowała we wrześniu 2019 roku. Tak więc, mimo znikomej rozpoznawalności w Polsce – bowiem telewizory Xiaomi dopiero wchodzą oficjalnie do naszego kraju – PatchWall nie jest znany szerszej publice. Czy polscy konsumenci pokochają funkcjonalność tego oprogramowania? Na to pytanie odpowiemy Wam za jakiś czas.

Wreszcie! Telewizory od Xiaomi wchodzą do Polski

Co wprowadza nowa aktualizacja?

PatchWall 3.0 dla Xioami Mi TV wnosi szereg nowych funkcji i udoskonalania tych istniejących. W nowej wersji wprowadzono integrację z Disney+ Hotstar a także nowe materiały partnerów takich jak Docubay czy Lattu Kids.

Za sprawą nowego modelu sortowania, Xiaomi wprowadziło wyselekcjonowanie listy filmów i programów telewizyjnych pod różnym gatunkiem. Dodatkowo są one dopasowane kontekstowo. Jeśli zwykle szukacie komedii, to interfejs domyślnie podrzuci Wam takie propozycje do obejrzenia. Wszystko to dostępne będzie z odświeżonego menu o nazwie Mi List.

Nie zapomniano również o zmianach stylistycznych, które zdecydowanie Wam się spodobają. Po pierwsze zmieniona została animacja przewijania listy tak, by skupiała się ona na tym elemencie, który w danej chwili jest zaznaczony przez użytkownika. Po drugie ekran startowy pozwala teraz na podejrzenie szczegółów danej pozycji. Dodano też tryb przewijania horyzontalnego, co ma ułatwić nawigację po tak rozbudowanym interfejsie. Po trzecie i ostanie, została dodana nowa czcionka Mi Lanting Pro, a wygląd nakładki dostępny będzie w dwóch wersjach kolorystycznych: jasnej oraz czarnej.

Źródło: XDA Developers, opracowanie własne