Oto Scrubba Washbag – mobilna pralka turystyczna

Fot: producenta

Pralka zwykle kojarzy się z urządzeniem bardzo ciężkim i takim, które zajmuje dużo miejsca. Dobrze wiedzieć, że nie wszystkie firmy zdają się myśleć w ten sposób. Okazuje się bowiem, że „podręczna pralka” jak najbardziej może mieć rację bytu.

Gdy po raz pierwszy usłyszałem o mobilnej pralce turystycznej miałem przed oczyma średnich rozmiarów bryłę, która waży może z 5-10 kilogramów. Wiecie, no bo jak inaczej wyobrazić sobie tak toporne urządzenie jak pralka w wersji mobilnej, prawda? Okazuje się, że można podejść do tego tematu nieco inaczej, do pewnego stopnia minimalistycznie. Właśnie takie było założenie firmy Scrubba, która postawiła na tak drastyczną miniaturyzację, że konkurencji trudno będzie przebić ich propozycję.

Pralka turystyczna?

Zatem, jak mała może być mobilna, turystyczna pralka? Cóż, Scrubba Washbag, to w zasadzie wodoszczelny worek, który w trasie, z dala od cywilizacji może posłużyć za pralkę. Wystarczy dodać trochę wody i mydła, aby naprędce ubrać skarpetki czy niewielką odzież. Oczywiście, w chwili, gdy akurat nie korzystacie z tej pralki, z powodzeniem może ona pełnić rolę dodatkowej przestrzeni, gdzie przechowujecie swoją odzież.

pralka turystyczna tania
Fot: producenta

Pralka waży tylko 145 gramów, a korzystanie z niej jest banalnie proste, choć trzeba pamiętać o kilku rzeczach. Po pierwsze, producent zaleca, aby wlewana do środka woda miała temperaturę maksymalnie 50 stopni Celsjusza. Zalecane jest też wcześniejsze odpowietrzenie worka, na przykład poprzez kilkakrotne zwinięcie i rozwinięcie go. Po zakończeniu prania – w trakcie którego to Wasze dłonie będą robić za bęben 😉 – wystarczy pozbyć się nieczystości i pozwolić Scrubba Washbag wyschnąć. Akcesorium waży tylko 145 gramów, więc na pewno nie będzie ciążyć w plecaku zbyt mocno.

Zapytacie, po co komu takie akcesorium. Oczywiście, pralka do prania jest czymś bardzo powszechnym w większości państw w Europie, jednak warto spojrzeć na ten gadżet nieco szerzej. Jeśli faktycznie spędzacie na wycieczkach, czy to górskich czy rowerowych, dużo czasu z dala od cywilizacji, to wydaje mi się, że warto pokusić się o tego typu inwestycję. Scrubba Washbag jest obecnie przeceniony do 179 złotych, co wydaje się być całkiem uczciwą wyceną. Turyści i entuzjaści radzenia sobie bez pomocy techniki powinni być zachwyceni.

źródło: E-Pamir