Philips pokazuje nowe telewizory

Philips OLED 805 for. Philips

Philips jest dość popularną firmą, jeżeli chodzi o telewizory. Pomimo, że na rynku znajdziemy już naprawdę dużą ilość przeróżnych modeli, to producent postanawia dodać jeszcze dwa urządzenia. Czy warto się nimi zainteresować i co one posiadają?

Co znajdziemy w modelach Philips OLED 805/855?

Desing nowych modelów ma prawo się podobać. Producent postawił na bezramkowy wyświetlacz i metalowe wykończenia w ciemnym chromie. Model OLED 805 wyposażony jest w fazowaną podstawę, zaś OLED 855 ma centralną nogę ustawioną pod kątem do mebla, na którym jest postawiony. Przy projektowaniu nie zapomniano o pilocie, który posiada podświetlane przyciski.

 

Nowy procesor to nowe możliwości

Elementem, którym chwali się producent jest zastosowanie nowego procesora P5 czwartej generacji, który do swojego działania wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jego zadaniem będzie analizowanie wyświetlanego obrazu i dobieranie odpowiednich ustawień obrazu tak, aby wyglądał on jak najlepiej. W dodatku, sztuczna inteligencja będzie odpowiedzialna za ustawienie odpowiedniej kategorii obrazu takiej jak np. krajobraz czy sport.

HDR we wszystkich standardach

Philips postanowił naszpikować nowe modele w HDR, HDR10, jak i HDR10+. Oczywiście pewnie nie wszyscy będą wiedzą, jak i kiedy co uruchomić, więc po raz kolejny problem ten możemy powierzyć SI.

Jeszcze lepszy dźwięk

W nowych produktach producent postanowił również „podkręcić” system audio. Mamy tutaj 50W głośniki, które zostały wzbogacone w moduły niskotonowe z czterema radiatorami, które mają zapewnić głębsze basy. Oba modele są w stanie obsłużyć treści w formacie Dolby Atmos.

Philips wypuszcza telewizor idealny do kuchni

 

Jakby to było, gdyby w panujących czasach zapomniano o Smart TV. Producent postawił na system Android TV w wersji 9 Pie, a także rozwiązania głosowe w postaci Asystenta Google oraz Alaxę od Amazona.

Philips OLED 855 for. Philips
Philips OLED 855 for. Philips

Nowe modele telewizorów Phillips OLED 805 w rozmiarze 55” i 65” oraz OLED 855 w rozmiarze 55” zostaną wprowadzone do sprzedaży w połowie 2020 roku.

Poniżej przedstawiam Wam skrót najważniejszych informacji.

Philips OLED 805 oraz OLED 855

 • Modele OLED 4K UHD dostępne w rozmiarze 55’’i 65’’
 • Ultracienka obudowa
 • Procesor P5 czwartej generacji z funkcją sztucznej inteligencji
 • Trójstronny Ambilight
 • Technologia Perfect Natural Reality
 • Obsługa formatów Dolby Vision, Dolby Atmos, HDR10+ oraz HLG
 • Europejski design i materiały najwyższej jakości
 • Podświetlany pilot wykończony pochodzącą ze zrównoważonych źródeł skórą marki Muirhead
 • Model OLED 805 posiada fazowaną podstawę wykończoną w ciemnym chromie
 • Model OLED 855 w rozmiarze 55’’ wyposażono w centralną nogę ustawioną pod kątem do blatu mebla, na którym stoi, zaś model w rozmiarze 65’’ ma podstawę w kształcie litery T – obie wersje w wykończeniu ciemny chrom
 • System audio 2.1 o mocy 50W
 • Smart TV na systemie Android TV w wersji 9 (Pie) z wbudowanym Google Assistant oraz współpracujący z Amazon Alexa

Jednak modele te nie są wszystkimi, które zostaną zaprezentowane w tym roku. Jest ich jeszcze kilka. Wraz z ich pojawieniem się na rynku z pewnością je tutaj przedstawimy. Niestety, na informacje o cenie wciąż czekamy.

Źródło: informacja prasowa opr. własne