Pokemon GO przechodzi na tryb gry w domu

pokemon go 2020 aktualizacja
Fot: Pixabay

Hit od Niantic, czyli Pokemon GO nie ma lekkiego życia w czasach zagrożenia koronawirusem. Z każdej strony zachęca się nas do pozostania w domu, podczas gdy gra, w którą wciąż gra wiele osób, opiera się na zabawie w terenie. Na szczęście, idzie nowe.

Pokemon GO w domu?

Niantic dopasował się do reguł, jakie wszystkim nam narzucił koronawirus i obostrzenia, jakie wywołał on w wielu państwach na całym świecie. Dla wydawcy taki stan rzeczy oznacza nie tylko spadek liczby graczy ale też (a może zwłaszcza) przychodów. Firma już pewien czas temu zapowiedziała podjęcie odpowiednich kroków i wiele wskazuje na to, że wywiązanie się firmy ze swoich planów jest już na przysłowiowej ostatniej prostej.

Zmiany czekają też aplikację Adventure Sync. Otrzyma ona sporo ulepszeń, które mają pomóc w jak najdokładniejszym zliczaniu ruchów i aktywności graczy w pomieszczeniach. Nie wiadomo jeszcze, jak dokładnie firma chce to rozwiązać, jednak wiele wskazuje na to, że najbardziej zapaleni gracze będą musieli po prostu chodzić po swoim metrażu z telefonem i aktywną aplikacją Adventure Sync. Nie ukrywam, dla wielu domowników może wyglądać to dość zabawnie, jednak oni nie rozumieją, czym jest prawdziwa pasja w danej grze 😉

Pokemony weszły za bardzo. Gracz zatrzymany!

Spodziewamy się też nowych funkcji społecznościowych. Mają one umożliwić graczom komunikowanie się na nieco szerszą skalę niż obecnie. Pewnego rodzaju smaczkiem będzie natomiast funkcja, którą można tutaj nazwać „trybem retro”. W dużym skrócie, będziemy mogli dzielić się z naszymi znajomymi miejscami, które już odwiedziliśmy, grając w Pokemon GO. Wydaje mi się, że zwłaszcza ta nowość będzie cieszyć się ogromnym zainteresowaniem ze strony społeczności.

Wielu graczy przemierzyło z Pokemon GO setki kilometrów, więc na pewno po drodze znaleźli sporo ciekawych miejscówek, którymi teraz będą mogli pochwalić się przed szeroką publicznością. Z wielką niecierpliwością będę czekał na wydanie uaktualnienia. Może i nie zwiedziłem wielu wybitnych miejsc w tej grze, ale z wielką ciekawością przyjrzę się odwiedzonym przez innych graczy okolicom.

źródło: Phonearena, opracowanie własne