Poznajcie The Pod – inteligentny materac z funkcjami smart

Fot: producenta

Znacie to uczucie, kiedy Wasz partner lub partnerka lubi, gdy w pokoju jest zbyt ciepło lub zimno? Czasem trudno znaleźć konsensus i dobre wyjście z takiej sytuacji. Na szczęście z odsieczą przychodzi inteligentny materac The Pod. Niestety, ale nie jest to tanie akcesorium.

Tym razem nie rozpocznę od opisu, a od ceny, bowiem ta jest naprawdę dość mocno wygórowana. W najtańszej wersji za The Pod trzeba zapłacić aż 2095 dolarów. To ponad 8100 złotych. Nie wiem, czy znajdzie się wielu entuzjastów tak drogiego materaca do łóżka. Jeśli jednak macie do wydania taką kwotę, to pozwólcie, że opowiem Wam dokładniej o możliwościach urządzenia, bowiem te są naprawdę imponujące.

Fot: producenta

Urządzenie zostało zbudowane z poliestru oraz bawełny. Największym wyróżnikiem jest to, że The Pod jest kompatybilny z Alexą od Amazona. Urządzenie pozwala ustawić różne temperatury dla wybranych użytkowników materaca. Jeśli – tak samo, jak ja – jesteście raczej z osób ciepłolubnych, to nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby ustawić dla swojej części łóżka wyższą temperaturę. W tym samym czasie Wasz zimolubny partner lub partnerka może skonfigurować dla siebie nieco niższą temperaturę. Świetna rzecz!

The Pod komunikuje się z Alexą po angielsku. Ciekawą sprawą jest to, że materac jest wyposażony w moduł Wi-Fi. Można więc szybko zarządzać temperaturą urządzenia na przykład przez smartfona. Może to być zarówno telefon z Androidem (4.3 i nowszy) jak i z Apple iOS (8.0 i wzwyż). Urządzenie może pracować w temperaturach między 12,8 a 46° Celsjusza. To całkiem niezły zakres temperatur, który nadaje temu urządzeniu sporo sensu zarówno w czasie mroźnej zimy, jak i latem. The Pod został objęty dwuletnią gwarancją producenta.

Muszę przyznać, że podgrzewany materac to naprawdę ciekawa opcja. Odnoszę jednak nieodparte wrażenie, że funkcje smart, które nie są zbyt mocno rozbudowane, nie do końca usprawiedliwiają tak wysoką cenę. Gdyby The Pod kosztował choćby połowę swojej ceny, to na pewno zdołałby odcisnąć na rynku nieco większe piętno. Na ten moment mam raczej wrażenie, że będzie to ciekawostka, która będzie musiała walczyć z łatką sprzętu, który kosztuje zbyt wiele. A szkoda.

źródło: The Pod