Obe ProBowl to idealna miska dla fanów czworonogów

Obe ProBowl
Fot. Facebook Obe Digital Dog Wellness

Z roku na rok, coraz więcej urządzeń zaczyna wspierać nas w codziennych obowiązkach. Miska Obe ProBowl jest świetnym przykładem i idealnym gadżetem dla każdego właściciela psa.

Co prawda psa nigdy nie miałem, ale kilka zwierząt przewinęło się przez mój dom, więc wiem jak dużo uwagi trzeba im poświęcać. Czworonóg w domu to masa radości, ale też sporo pracy, którą trzeba wykonywać bez względu na chęci czy samopoczucie. Nie wiem czy za miską Obe ProBowl stała odrobina lenistwa czy były to w większości dużo szlachetniejsze idee, ale pomysł jest po prostu świetny.

Miska Obe ProBowl to nie zwykły kawałek plastiku, ale o wiele inteligentniejszy gadżet, który pozwoli nie tylko zaoszczędzić czas, ale i zadba o naszego pupila. Zobaczcie jak twórcy przedstawiają ten produkt na filmie promocyjnym:

Założenia tego produktu są bardzo proste. Miska łączy się z telefonem, gdzie wpisujemy informacje o naszym psie oraz pożywieniu czworonoga. W aplikacjami dostajemy rekomendacje żywieniowe i na tej podstawie dobieramy wielkość posiłku, jaka byłaby odpowiednia dla pupila. Za każdym razem, gdy będziemy chcieli uzupełnić pokarm, zostaniemy poinformowani sygnałem świetlnym, że nasypaliśmy odpowiednią ilość karmy. Oczywiście, gdybyśmy się pomylili, również będziemy o tym wiedzieć, ponieważ kolor podświetlenia zmieni barwę na czerwoną.

Powtarzać będę to do skutku, pomysł wydaje się prosty, ale w moim odczuciu jest bardzo sensowny. Znam kilka osób zakochanych w swoich psach i przygotowanie im karmy często zajmuje sporo czasu. Przy tej misce, odmierzanie odpowiedniej ilości zajmowałoby moment. Nie wolno zapominać również o wartościach zdrowotnych czworonoga czy dużej pomocy przy utrzymaniu odpowiedniej diety. Istnieje też szansa, że pies nie byłby przekarmiany, ponieważ aplikacja informuje czy zwierzak dostał już swój posiłek.

Obe ProBowl
Obe Digital Dog Wellness, fot: fanpage firmy na Facebooku

Dzięki aplikacji właściciel wiedziałby też – nawet nie będąc w domu – czy pies już wszystko zjadł lub wypił. Takie informacje mogą pomóc w śledzeniu zdrowia pupila, a dla weterynarza mogą okazać się cennym źródłem dodatkowej wiedzy. Dzięki Amazonowi, miska może również sama zamawiać ulubioną karmę, gdy ta będzie się kończyć. Kolejny drobiazg, ale właściciel nie będzie musiał już o tym pamiętać. Dobrym rozwiązaniem jest kupienie dwóch misek, jednej na karmę i drugiej na wodę.

Miska jest przystosowana do zmywarek i mikrofalówek. Nie wymaga podłączenia do prądu, ponieważ działa na baterie. Aktualnie aplikacja jest jedynie na system iOS, ale na Androidzie ma się pojawić wkrótce. Na stronie producenta, ceny tych produktów zaczynają się od 50 dolarów. Można dostać je również na Amazonie.

Źródło: obedog.com