LumiCharge 2 to inteligentna lampka, którą pokochacie

Fot: producenta

Nie każdy inteligentny gadżet musi kosztować dużo. Świetnym przykładem, który potwierdza tę tezę jest LumiCharge II LED: urządzenie, które może jednocześnie pełnić rolę lampki biurowej oraz ładowarki dla naszego smartfona.

Druga generacja lampki biurowej od LumiCharge powstała dzięki wsparciu społeczności na Indiegogo. Dwa lata temu firma zadebiutowała z pierwszą odsłoną swojego flagowego produktu, który został przyjęty na rynku całkiem przychylnie. Producent nie zmarnował czasu i udoskonalał projekt, dodając wiele innowacyjnych funkcji, które na pewno mogą zainteresować sobą wielu spośród Was.

Fot: producenta

Urządzenie daje wiele możliwości w zakresie doboru światła, jakie ma być emitowane. Co ciekawe, producent używa na swojej stronie określenia, jakoby temperatura barwowa miała być dopasowana do naszego nastroju. Brzmi to całkiem ciekawie, jednak nie ukrywam, że bardzo interesuje mnie to, jak lampka będzie ten nastrój odczytywać. Na pewno docenicie też duży ekran, gdzie można przejrzeć zarówno nasz kalendarz, jak i godzinę czy temperaturę otoczenia. Wbudowany czujnik światła potrafi dopasować intensywność podświetlenia w zależności od warunków otoczenia.

SYMFONISK to głośniki, które zmienisz w półkę

Genialnym patentem jest pokrętło, gdzie możemy wybrać jedno z kilku złącz ładowarki. Świetna sprawa. Nie ważne czy macie iPhone’a czy telefon z microUSB czy z USB-C. Dzięki temu prostemu, a jakże praktycznemu rozwiązaniu zawsze możecie szybko wybrać taki rodzaj portu ładowania, który jest Wam niezbędny. Producent poszedł też z duchem czasu i wyposażył inteligentną lampkę w ładowarkę bezprzewodową o mocy 10W.

LumiCharge II świetnie wpisuje się w nurt internetu rzeczy. Urządzenie można sparować z siecią Wi-Fi, a następnie zsynchronizować z wybranym sprzętem. Sprzęt w zdecydowanej większości wykonany jest z tworzywa metalowego. Możemy także zapisać preferowane ustawienia, dzięki czemu lampka zawsze będzie pracować na takim samym poziomie jasności. Swoją drogą, tych poziomów jasności jest dziesięć. Cena? Całkiem niezła. Przez Indiegogo można kupić tę inteligentną lampkę już za 99 dolarów, czyli ~380 złotych.

Patrząc na pokaźną ilość opcji, jest to całkiem przystępna wycena. Producent słusznie zauważa, że niewiele podobnych urządzeń od konkurencji oferuje tak ciekawe funkcje, jak wbudowaną pamięć użytkownika czy pokrętło z kilkoma rodzajami wtyczek do ładowania telefonów.

źródło: strona producenta, Indiegogo