Fot: producenta

Oto TRÅDFRI: pilot do oświetlenia od IKEI

IKEA to popularny dostawca szeroko pojętego sprzętu wyposażenia wnętrz. Nic zatem dziwnego, że w swojej ofercie posiada również ofertę urządzeń typu Smart Home. Sprzęt TRÅDFRI do pełnego wykorzystania możliwości wymaga spięcia z bramką sterującą i aplikacją na smartfon. Na jakie funkcje można liczyć?

Czasem jest tak, że największa pula możliwości nie oznacza komfortowej i dynamicznej pracy z urządzeniem. IKEA świetnie zdaje sobie z tego sprawę, dlatego do swojej oferty wprowadziła bardzo prosty, ale i przydatny gadżet w postaci pilota zdalnego sterowania, który jest przeznaczony do zarządzania oświetleniem w naszych domach i mieszkaniach. Akcesorium pochodzi z rodziny TRÅDFRI, która w swoim dorobku ma wiele bardzo ciekawych sprzętów.

Fot: producenta

Pilot do oświetlenia z logo IKEA ma formę niewielkiego, zgrabnego, okrągłego pudełka z kilkoma klawiszami. Z jego pomocą można kontrolować do dziesięciu źródeł światła – żarówek i paneli LED. Poza funkcjami oczywistymi, czyli włączaniem i wyłączeniem oświetlenia, możemy zmieniać też barwę światła, temperaturę bieli oraz jasność. Co warto podkreślić, zarówno dla pojedynczych urządzeń jak i dla całych grup. To świetna sprawa, która pomoże Wam szybko stworzyć odpowiedni nastrój w domu.

Zasięg działania pilota w optymalnych warunkach wynosi 10 metrów. Zasilany jest on za pomocą baterii, która powinna wystarczyć nawet na dwa lata pracy. Urządzenie może być wykorzystywane w łazienkach – posiada certyfikat odporności IP44. Jest też bezpieczne dla dzieci. Wbudowany wewnątrz magnes pozwala na pewne zamocowanie pilota na metalowej powierzchni. To kolejne rozwiązanie, które świetnie charakteryzuje słowo „praktyczność”.

Fot: producenta

Cena pilota nie jest wygórowana – w tej chwili jest to 49,99 zł. Urządzenie możecie oczywiście nabyć w sieci IKEA. Zarówno w sklepie internetowym, jak i w dystrybucji sklepowej. Bardzo cieszy mnie, że firma, która pod wieloma względami wciąż wyznacza trendy, wprowadza coraz to nowe inteligentne akcesoria. Pozostaje mieć nadzieję, że kolejne elementy wyposażenia smart-home pojawią się w sieci sklepów już niedługo. Jeśli ich cena będzie tak atrakcyjna jak ta, którą producent życzy sobie za pilota TRÅDFRI, o sukces raczej nie powinno być zbyt ciężko.

Źródło: IKEA

More Stories
Samsung poszerza portfolio i wchodzi w oczyszczacze powietrza