SYMFONISK to głośniki, które zmienisz w półkę

SYMFONISK
Fot. Ikea

Jestem na etapie myślenia o własnych czterech kątach, a co za tym idzie zastanawiam się jak będę chciał je urządzić. Na pewno ciekawym pomysłem są głośniki z serii SYMFONISK, które zostały stworzone we współpracy sieci IKEA oraz firmy Sonos.

Obydwóch firm zapewne nie trzeba szerzej przedstawiać, IKEA to potentat zajmujący się produkcją hot dogów i pulpecików mebli, a Sonos tworzy sprzęt grający z wysokiej półki. W czasach, gdy domy stają się coraz inteligentniejsze, a przy tym bardziej bardziej designerskie, taka współpraca nabiera dużego sensu.

SYMFONISK
Fot. Ikea

Pierwszą z nowości w ofercie szwedzkiego sklepu jest głośnik Wi-Fi SYMFONISK, który może posłużyć również jako półka. Produkt ten można oczywiście postawić pionowo lub poziomu, ale dzięki wspornikowi lub zaczepom jest możliwość jego powieszenia na ścianie, szynie lub stojaku.

Producent nie podał na swojej stronie potencjalnego ciężaru jaki można położyć na tej grającej półce, ale według recenzji portalu wired.co.uk, spokojnie wytrzyma ona 3 kilogramy. Nie jest to dużo, ale na kilka książek zdecydowanie wystarczy. Głośnik dostępny jest z dwóch wariantach kolorystycznych (czarnym oraz białym) i prezentuje się moim zdaniem dość elegancko. Oczywiście wygląd to kwestia gustu, ale ja mógłbym wstawić ten produkt do swojego salonu.

SYMFONISK
Fot. Ikea

Drugim nowym produktem z serii SYMFONISK jest lampka nocna, która również ma w sobie głośnik Sonosa. Jest ona nieco droższa, ale oprócz całkowicie innego wyglądu, idzie za tym również jakość dźwięku. Według wspomnianej już recenzji portalu Wired, można oczekiwać wrażeń audio porównywalnych do głośnika Sonos Play:1.

Lampkę również znajdziecie w dwóch wariantach kolorystycznych (czarnym i białym). Elegancji zdecydowanie nie można jej odmówić, ale ona już nie do końca trafia w mój gust i mocno zastanowiłbym się nad jej zakupem. Wydaję się być bardzo masywna. Oczywiście najłatwiejszym sposobem weryfikacji czy będzie pasować do Waszego salonu jest udanie się do sklepu.

W tej lampce wkręcicie żarówkę LED E14 o maksymalnej mocy 7W. Możecie użyć zarówno zwykłej żarówki, jak i również inteligentnej wersji. Niestety, żadna nie jest dołączona do zestawu.

Obydwa produkty są głośnikami Wi-Fi, więc muszą mieć dostęp do sieci. Niestety nie można przesyłać muzyki używając Bluetooth. Kontrolować głośniki można poprzez aplikację Sonosa (tak samo, jak inne sprzęty tej firmy) lub poleceniami głosowymi. Należy pamiętać, że głośniki nie mają wbudowanych mikrofonów, więc koniecznie jest połączenie z asystentem głosowym, np. od Google czy Amazonu. Produkty są kompatybilne z Airplay 2 oraz IKEA Home smart.

Oczywiście na produktach są podstawowe przyciski do kontroli muzyki. Kolejnym interesującym dodatkiem jest możliwość sparowania z drugim urządzeniem, dzięki czemu uzyskamy dźwięk stereo. Może to być również inny produkt firmy Sonos, a nie tylko urządzenie z serii SYMFONISK.

Największe zalety tych zestawów to ich wygląd oraz fakt, że powstały przy współpracy z uznanym producentem sprzętu audio, czyli firmą Sonos. Pozwala to domniemywać, że dla wielu osób jakość muzyki będzie co najmniej zadowalająca.

Źródło: Własne w oparciu o stronę IKEA (1), (2), wired.co.uk