Czajnik Xiaomi Mi Smart Kettle – czy warto kupić?

Coraz więcej domowych akcesoriów codziennego użytku posiada funkcje smart. Nie omija to także drobnego sprzętu AGD. Czajnik elektryczny sterowany za pomocą smartfona? Dlaczego nie! No właśnie, dlaczego? Weźmy na przykład Xiaomi Mi Smart Kettle, który na rynku gości już niemal od dwóch lat i przyjrzyjmy się, dlaczego wciąż warto zwrócić na niego swoją uwagę.

Na pierwszy rzut oka Mi Smart Kettle jest zwykłym czajnikiem elektrycznym o typowych parametrach technicznych. Może ma trochę bardziej elegancką formę niż inne produkty, ale przecież każdy ma swój gust.  Urządzenie posiada pojemność 1,5 l i wyposażone jest w ukrytą pod stalowym dnem grzałkę o mocny 1800 W. Zasilanie odbywa się z klasycznej, okrągłej podstawy. Klapka zamykająca czajnik domyślnie otwiera się do 45 stopni, umożliwiając wygodny dostęp przy nalewaniu wody. Można ją także otworzyć pod kątem 70 stopni w celu wyczyszczenia. To wszystko nie jest jednak niczym nietypowym.

Co z funkcjami smart? Czajnik jest wyposażony w Bluetooth 4.0 i współpracuje z aplikacją sterującą Mi Home. Przy jej pomocy uzyskujemy możliwość sterowania termostatem Mi Smart Kettle. Pozwala nie tylko dobrać temperaturę wody do konkretnego napoju (czego innego przecież potrzebuje kawa rozpuszczalna, herbata czarna czy zielona), a także ustawić podtrzymywanie temperatury. Podwójne ścianki czajnika zapewniają dobrą izolację termiczną i niewielkim kosztem energetycznym można utrzymać wodę w odpowiednio wysokiej temperaturze nawet przez 12 godzin – dzięki temu poranna kawa może być przyrządzona szybko i sprawnie.

Czajnik jest wyposażony we wszystkie niezbędne zabezpieczenia – przeciwprzepięciowe, przeciwporażeniowe czy przed przegrzaniem. Urządzenie ma też funkcję wykrywania braku wody. Ot taka fajna, zaskakująca ciekawostka. Szkoda tylko, że za pomocą aplikacji nie można Mi Smart Kettle włączyć – w tym celu należy wciąż korzystać z nieco bardziej klasycznych metod. Z drugiej strony, trudno  oczekiwać takich bajerów po czajniku kosztującym niewiele więcej niż zwykły czajnik bez dodatkowych funkcji – Mi Smart Kettle można kupić już od 160 zł. I wydaje mi się, że w tej cenie to naprawdę świetna opcja.

Źródło: Mi-Home, OleOle