W Media Expert rusza akcja „Pogromcy Smogu” (TOP 5)

Fot: screen z: Media Expert

Wciąż jeszcze – przez większość dnia i nocy – możemy cieszyć się w miarę czystym powietrzem, jednak jest to raczej stan przejściowy. Czy tego chcemy czy nie, wraz ze spadkiem temperatury wróci on, smog. Warto się przygotować, a jeśli można nabyć ciekawe oczyszczacze i nawilżacze powietrza w dobrych cenach, to czemu nie skorzystać, prawda?

Media Expert zwietrzył dla siebie ciekawą niszę i przed rozpoczęciem sezonu postanowił obniżyć ceny wielu urządzeń, które mają zapewnić nam czyste powietrze. Jako, że mieszkam w jednym z miast, gdzie stężenie szkodliwych substancji z roku na rok jest coraz wyższe, bardzo doceniam tę akcję. Z pełną listą produktów możecie zapoznać się tutaj. Pozwólcie, że w tym wpisie skupię się na pięciu urządzeniach, które w mojej opinii prezentują się najciekawiej.

TCL KJ300F-S3

Fot: producenta

To jeden z tańszych oczyszczaczy powietrza, jakie są obecnie na rynku. Możemy nawigować ustawieniami oczyszczacza poprzez klasyczny interfejs jak i z wykorzystaniem łączności bezprzewodowej WiFi. Cieszy, że producent podszedł do kwestii obsługi zdalnej bardzo kompleksowo i stworzył dedykowane aplikacje na Androida oraz iOS. Oczyszczacz TCL KJ300F-S3 oferuje filtr siatkowy, węglowy, HEPA12 oraz filtr wodny. Zgodnie z deklaracją producenta, oczyszczacz usuwa 99,9% zanieczyszczeń powietrza z otoczenia.

Deklarowany zasięg działania oczyszczacza to 36 metrów kwadratowych. Spokojnie wystarczy nie tylko do salonu, ale i do małego biura, gdzie przebywa więcej niż jedna-dwie osoby. Pozytywnym aspektem jest też uzyskanie przez producenta atestu PZH, który potwierdza, że oczyszczacz od TCL działa tak, jak powinien. Miłym akcentem jest tryb nawilżacza, dzięki czemu szybko można nie tylko oczyścić powietrze, ale również je nawilżyć.

Sharp UA-HG40E-T

Fot: producenta

Kolejne urządzenie, które w promocji sieci Media Expert wyróżnia się całkiem niezłą wyceną. Jest to jednocześnie oczyszczacz i nawilżacz powietrza, który zbiera informacje z sześciu czujników: kurzu, zapachu, temperatury, wilgotności, światła oraz ruchu. Właśnie w oparciu o te dane urządzenie od Sharpa stara się oczyszczać powietrze. Ciekawostką jest też oszczędzanie energii, które bazuje na czujniku ruchu. Jeśli urządzenie wykryje, że w pomieszczeniu nikogo nie ma, przejdzie w tryb eco.

Sharp UA-HG40E-T radzi sobie z oczyszczaniem średniej wielkości pomieszczeń. Firma deklaruje, że jej produkt powinien poradzić sobie na maksymalnym metrażu wynoszącym 26 metrów kwadratowych. Firma chwali się też trzema poziomami filtrowania powietrza, za które odpowiada filtr wstępny, węglowy oraz HEPA. Oczyszczacz potrafi też jonizować powietrze, co neutralizuje szkodliwy wpływ urządzeń elektrycznych.

PHILIPS AC1215/50

Fot: producenta

Kolejny ciekawy oczyszczacz, który nie kosztuje kroci. Ciekawostką jest przedstawianie informacji o jakości powietrza w miejscu, gdzie znajduje się urządzenie w oparciu o kolor podświetlenia interfejsu użytkownika. Jeśli ten świeci się w kolorze błękitnym, wszystko jest dobrze. Fiolet oznacza, że jest „średnio”, a czerwony – jak można było zakładać – podpowiada, że powietrze w naszym domu czy mieszkaniu jest złej jakości.

Deklarowany obszar roboczy wynosi 32 metry kwadratowe. Urządzenie wykorzystuje filtr wstępny, węglowy oraz HEPA NanoProtect. Philips chwali się nie tylko właściwościami oczyszczającymi domostwa ze szkodliwych pyłów, ale i alergenów. Zgodnie z raportem, jaki w 2015 roku opublikowała Fundacja Europejskiego Badania Alergii, użytkownicy tego oczyszczacza, którzy borykali się z alergią na pyłki raportowali o zmniejszeniu częstotliwości kichania, łzawienia oczu czy świądu nosa. Pozwala to traktować AC1215/50 jako urządzenie całoroczne, które na pewno znajdzie swoje miejsce w domach wielu z Was.

Ravanson UH-7015

Fot: producenta

Nie samymi oczyszczaczami powietrza człowiek żyje. Jeśli macie już takie urządzenie, a nie wspiera ono funkcji nawilżania powietrza, to powinniście pomyśleć o tym, jak szybko zmienić ten stan rzeczy. Dobrą inwestycją, która nie wydrenuje Waszych portfeli do cna zdaje się być ultradźwiękowy nawilżacz powietrza od Ravanson. UH-7015 nie kosztuje kroci, a powinien wyeliminować charakterystyczne zimą problemy z suchą skórą.

Deklarowana moc urządzenia wynosi 35 W. Zbiornik ma pojemność pięciu litrów, a nawilżanie dystrybuowane jest jako – cytując producenta – „ciepła mgiełka”. Nie zabrakło też filtra ceramicznego, funkcji jonizowania powietrza oraz lampki kontrolnej, która informuje o pracy nawilżacza. Dobre wrażenie wieńczy wskaźnik poziomu wody oraz tryb automatycznej kontroli wilgotności powietrza. Możecie spać spokojnie, bowiem gdy w urządzeniu skończy się woda, to wyłączy się automatycznie.

Camry CR7956

Fot: producenta

Dzisiejsze zestawienie zamykamy nawilżaczem powietrza od Camry. Podobnie jak poprzednik, wyróżnia się ono zwłaszcza bardzo dobrą wyceną oraz całkiem szerokim wachlarzem możliwości. Dodatkowo można nabyć je w oficjalnej dystrybucji sklepowej w Polsce, więc można być spokojnym o zasady honorowania gwarancji. CR7956 oferuje funkcję jonizowania powietrza, a duży, czytelny ekran szybko pomoże zinterpretować najważniejsze dane o jakich informuje urządzenie.

Pojemność zbiornika, to 5,8 litra, co – zgodnie z deklaracją producenta – pozwala na 17 godzin pracy. Możemy ustawić urządzenie w taki sposób, aby wyłączyło się ono o konkretnej godzinie, mamy też możliwość regulowania ilości wytwarzanej pary. Cieszy zaimplementowany czujnik, który odpowiada za pomiar wilgotności w pomieszczeniu. Oczywiście, zgodnie ze standardem dla tego typu produktów, mamy tu filtr ceramiczny. W tej cenie jest to świetna opcja, której warto dać szansę.

źródło: własne, w oparciu o promocję Pogromcy Smogu