Do Polski wkracza Anker. A z nim, odkurzacze autonomiczne

Fot: producenta

Rynek inteligentnych sprzętów domowych powoli dociera nie tylko do Europy Zachodniej, ale i do Polski. Kolejną firmą, która dostrzegła potencjał naszego regionu jest Anker, czyli producent, który ma naprawdę mocną pozycję w Stanach Zjednoczonych. Jednym z pierwszych sprzętów, które można będzie kupić w Polsce jest odkurzacz autonomiczny Robovac.

Podejrzewam, że kilku entuzjastów inteligentnych domów słyszało kiedyś o tym producencie. Problemem była konieczność ściągania sprzętów firmy z serwisów zagranicznych, bowiem brakowało oficjalnego polskiego dystrybutora. Ten stan rzeczy właśnie odchodzi do lamusa. Anker porozumiał się takimi firmami, jak HORN oraz CSI, efektem czego produkty z logo marki można już odnaleźć w ofercie sieci X-kom.

Na ten moment w ofercie sieci można odnaleźć tylko siedem różnych powerbanków producenta, jednak można domniemywać, że wprowadzenie kolejnych urządzeń jest tylko i wyłącznie kwestią czasu. A plany są ambitne. W Polsce będzie można zakupić jeszcze urządzenia z linii Soundcore, w skład której wchodzą słuchawki i urządzenia bezprzewodowe, które wyróżniają się długim czasem pracy na jednym cyklu ładowania.

Fot: producenta

Pojawią się też ładowarki i kamerki samochodowe z logo Roav, a także projektory multimedialne Nebula. No i wreszcie, odkurzacze autonomiczne z serii ROBOVAC. Tutaj walka o polskiego klienta może być bardzo ciekawa, bowiem Robovac 11S to najlepiej sprzedający się inteligentny odkurzacz w Stanach Zjednoczonych. Jeśli spojrzycie na Amazona, to szybko można odgadnąć, dlaczego.

Cena jest więcej niż atrakcyjna i w chwili obecnej wynosi ona 239 dolarów i 99 centów. W przeliczeniu na złotówki mówimy o kwocie zbliżonej do 940 złotych. Jak na tego typu urządzenie, jest to naprawdę dobra oferta. Produkt zbiera na Amazonie świetne oceny, a jego średnia kształtuje się na poziomie 4,4/5. W zestawie – poza samym odkurzaczem – znajdziemy jeszcze dwie baterie AAA, podstawkę ładującą, zasilacz sieciowy, narzędzie do czyszczenia oraz dodatkowy zestaw filtrów i cztery boczne szczotki. Całość zamyka tak zwana papierologia oraz roczna gwarancja.

Oferta wygląda bardzo ciekawie. Pozostaje mieć nadzieję, że polscy dystrybutorzy zdecydują się na zachowanie przystępnych wycen. Czy tego chcemy czy nie, nasz rynek staje się coraz bardziej wymagający i Anker na swojej drodze na pewno napotka na wielu godnych rywali. O kolejnych nowościach tej firmy, które trafią do dystrybucji sklepowej w Polsce będziemy Was informować na bieżąco. Ode mnie firma dostaje pewien kredyt zaufania.

źródło: informacja prasowa, opr. własne