premiera nowego iphone

Apple zaprasza na premierę iPhone’a 7 września

Apple zaprosił na konferencję prasową w środę 7 września o godzinie 19:00. Oczekuje się, że oprócz nowego zegarka Apple Watch wprowadzą na rynek tegoroczne nowe modele iPhone’a. Nowy iPad i nowe AirPods również mogą znaleźć się na plakacie.

Tak będzie wyglądał iPhone 14

Nie minęło wiele dni, odkąd ekspert Apple Mark Gurman twierdził, że jesienna premiera wielkiego iPhone’a odbędzie się 7 września. Jeśli wierzyć plotkom, które krążyły – a było ich wiele – Apple wprowadzi na rynek cztery modele iPhone’a 14, iPhone’a 14, 14 Pro, 14 Pro Max i nowego iPhone’a Plus/Max. W takim przypadku oznacza to, że iPhone mini został złomowany. Zdjęcie opublikowane na chińskiej stronie Weibo twierdzi, że pokazuje „iPhone 14 Plus” według 9to5Mac. Czy taka będzie nazwa, dopiero się okaże. Wcześniej sądzono, że będzie się nazywał iPhone 14 Max, a nie Plus. Sądząc po zdjęciu, ma z tyłu dwa aparaty, podobnie jak zwykła edycja iPhone’a 14. Oba modele Pro mają trzy aparaty. Kolejną rzeczą, która podobno jest złomowana, jest „kieszonka autobusowa” w modelach iPhone’a 14 Pro. Według plotek ten guzek kamery znika na rzecz grubszego telefonu komórkowego i ewentualnie dziury na kamerę w ekranie. Jednocześnie przedni aparat zostanie znacznie ulepszony o autofokus, a główny aparat otrzyma odpowiednie zwiększenie liczby pikseli z 12 do 48 megapikseli. Jednak prawdopodobnie tylko edycje Pro dostają lepszy aparat główny. Oprócz iPhone’a Apple zamierza również uruchomić iOS 16. Aktualizacja oferuje wiele nowości, w tym widżety na ekranie blokady.

To też nadchodzi

Plotka głosi, że Apple wypuści co najmniej jeden nowy smartwatch. Według Marka Gurmana z Bloomberga, Apple Watch 8 dostanie czujnik temperatury, który będzie w stanie powiadomić Cię, gdy masz gorączkę. Krążą też pogłoski o solidniejszej wersji Apple Watch i zaktualizowanej wersji niedrogiego modelu Apple Watch SE. Prawdopodobnie Apple zaprezentuje również nowego iPada, prawdopodobnie bardziej przystępny model, a także nowe AirPods Pro, które podobno obsługują bezstratny dźwięk. Jeśli te plotki są prawdziwe, odpowiedź otrzymasz 7 września. Po raz pierwszy od czasu pandemii Apple przeprowadzi fizyczną premierę w swojej siedzibie Apple Park w Cupertino w Kalifornii.

More Stories
Sonos kończy wsparcie dla starszego sprzętu