Protek Bigfoot to szafy, które schowacie w ścianach

System Bigfoot
Bigfoot, fot. Protek via infurma.es

Jeśli lubicie minimalistyczny design mieszkania lub po prostu nie macie zbyt dużo miejsca, powinniście zainteresować się rozwiązanie firmy Protek, które nazywa się Bigfoot.

Nie wiem czy interesowaliście się w ostatnim czasie rynkiem nieruchomości, więc zdradzę Wam, że ceny za mieszkania są często absurdalnie wysokie. Z jednej strony kupując coś swojego, chciałoby mieć sporo miejsca, żeby czuć się tam komfortowo, lecz z drugiej to wszystko kosztuje i to sporo. Wystarczy przejść się w Poznaniu i z banerów na płotach krzyczą promocyjne oferty po 7-8-9 tysięcy złotych za metr kwadratowy. Właśnie dlatego małe mieszkania nadal mają spore wzięcie.

Mieszkałem ostatnio w kawalerce i mocno odczuwałem jak bardzo brakuje mi miejsca. Przestrzeń nie jest z gumy i nie da się jej rozciągnąć, prawda? Teoretycznie nie, ale można bardzo mądrze nią zarządzać.

Włoska firma Protek wpadła na pomysł, żeby nawet mniejsze mieszkania były bardzo funkcjonalne, a przy tym nadal było sporo wolnego miejsca. Świetnie wyjaśnia to poniższy film:

System Bigfoot to szereg rozwiązań pozwalających nam ukryć wiele elementów mieszkania w ścianach. Na zdjęciach możecie zobaczyć, że w takim schowku można zmieścić bardzo różne rzeczy, jak chociażby deskę do prasowania, szafkę, stojak na wina, półkę na książki, telewizor czy stół. Producent zapewnia, że jest w stanie ukryć tam nawet specjalnie przygotowaną bieżnie, co w obecnych czasach byłoby genialnym rozwiązaniem dla wielu osób.

Jeszcze istotniejszy jest fakt, że system Bigfoot można zamontować w domu na dwa sposoby. Przede wszystkim można wziąć go pod uwagę już podczas budowy czy remontu domu, dzięki czemu wszystko będzie ukryte w ścianach. To oczywiście jest najlepsze rozwiązanie, ale niestety w większości przypadków niemożliwe do zrealizowania. Dlatego firma Protek udostępnia również alternatywną możliwość montażu. Odpowiednie moduły są wtedy dokładane do istniejących ścian.

Mówiąc całkiem szczerze, jest to moim zdaniem bardzo interesujące rozwiązanie. Sam planując przestrzeń w nowym domu myślę, gdzie będę mógł pochować masę rzeczy i jak to zwykle bywa, miejsca jest zawsze za mało. Obstawiam, że nawet jakbym kupił posiadłość godną gwiazd Hollywood, to i tak na coś zabrakłoby miejsca.

System Protek Bigfoot jest ciekawą opcją głównie dla małych mieszkań, ale sprawdzi się również dla ludzi lubiących minimalizm. Dzięki takim schowkom wiele rzeczy po prostu zniknie z naszego pola widzenia, przez co przestrzeń będzie dużo mniej zagracona. To rozwiązanie może zainteresować także hotele czy biura. Przy maksymalnym ograniczaniu miejsca, pomieszczenia zachowają funkcjonalność.

Niestety nie znalazłem na stronie producenta cen za takie szafy, ale obstawiam, że nie należą one do najtańszych.

Źródło: news.infurma.es, domusweb.it via homecrux.com