Robot składający za nas ubrania? Już niebawem

FoldiMate, fot: producenta

O ile czasem znajdują się jeszcze na świecie jacyś entuzjaści prasowania, o tyle ze świecą szukać tego, kto lubiłby składać dopiero co uprane rzeczy. Na szczęście, wiele wskazuje na to, że w bliskiej przyszłości tę czynność wykona za nas robot.

Warto rozpocząć od tego, że maszyny, które potrafią składać ubrania już od kilku lat przewijają się na rynku. Przeważnie są to sprzęty, które zajmują dużo miejsca, co wynika z tego, że firmy je produkujące liczą na klientów biznesowych, na przykład właścicieli pralni. Sprawia to, że trudno odnaleźć automat, który złoży za nas odzież, a jednocześnie będzie cechował się choćby w miarę kompaktowymi gabarytami i rozsądną ceną. Na szczęście, rozwiązanie jest już w drodze.

FoldiMate, fot: producenta

Jakiś czas temu, grupa entuzjastów założyła projekt o nazwie FoldiMate. Urządzenie nie dość, że szybko zarobiło na swój debiut w crowfindingu, to jeszcze uzyskało dalsze finansowanie pomostowe o wartości zbliżonej do 638 tysięcy dolarów. Początkowo spekulowano, że podczas targów CES 2020 firma być może zaprezentuje kolejny prototyp. Tak się jednak nie stało, ponieważ zespół, który stoi za FoldiMate, zdecydował, że rozsądniej będzie przeznaczyć te pieniądze na kolejne usprawnienia i poprawianie algorytmów. Czy to dobrze czy źle, trudno jednoznacznie powiedzieć.

Niedawno firma pochwaliła się na swoim blogu, że zbliża się do ostatniej prostej przed wprowadzeniem FoldiMate na rynek. W notce możemy przeczytać m.in. o tym, że sprzęt już niebawem stanie się częścią otaczającego nas świata. Oznaczałoby to, że poza finansowaniem, firma zdołała pozyskać też inwestorów, którzy byliby gotowi ponieść koszty związane z produkcją i wprowadzeniem FoldiMate do sklepów.

Głośnik pod prysznic – który warto kupić?

Na ten moment wiemy, że maszyna potrafi złożyć 25 sztuk odzieży w czasie krótszym niż pięć minut. Mając na uwadze, że jest to produkt nastawiony na klienta „domowego”, jest to niezły rezultat. Zaoszczędzony czas możecie przeznaczyć choćby na zaparzenie sobie kawy 😉 Wiemy też, że urządzenie poradzi sobie z odzieżą o rozmiarach od S do L. Cena oraz końcowa data wprowadzenia FoldiMate do sprzedaży wciąż nie została ujawniona.

źródło: blog producenta, opracowanie własne