Samsung Galaxy Note 9 dostaje łatki z kwietnia

samsung galaxy note 9 aktualizacja 2020
Fot: Producenta

Dziewiąty Notatnik od Samsunga wciąż jest na liście urządzeń, które aktualizowane są co miesiąc. Miło zauważyć, że Samsung pod pojęciem uaktualnienia „co miesiąc” rozumie już pierwsze dni kwietnia.

Samsung Galaxy Note 9 – aktualizacja

Jak dla mnie, to Samsung Galaxy Note 9 jest takim trochę ostatnim notatnikiem, który był wolny od jakichkolwiek zmian w strukturze wyświetlacza. Nie miał dziurki, jaką firma zafundowała wszystkim posiadaczom serii Note 10 i którą – w nieco innym wariancie – najpewniej pokaże w tegorocznej edycji flagowca. Dla mnie to dość ważna kwestia, dlatego też robię co mogę, żeby mieć pewność, że Note 9 zdoła przetrwać w dobrej formie jak najdłużej.

Jednym z wyznaczników tego, czy firma wciąż dba o swój produkt czy już go sobie odpuściła jest jak dla mnie polityka aktualizacji. Samsung zdaje ten test, bowiem Note 9 dostał właśnie kolejną łatkę zabezpieczeń. Nowa kompilacja została oznaczona jako N960FXXU5DTCA i już pojawia się w Europie. Na ten moment, w Niemczech. W kwestii łatek oprogramowania Samsung zwykle nie notuje dużych opóźnień, dlatego też jestem przekonany o tym, że niebawem dotrze ona i do Polski. Podejrzewam, że to kwestia dni, raczej nie godzin.

Note 9 i S9 bez aktualizacji do OneUI 2.1?!

Czy tego chcemy czy nie, musimy tu nawiązać do aktualizacji do OneUI 2.1. Według ostatnich informacji, nakładka w najnowszej wersji ma rzekomo nie trafić na Samsunga Galaxy S9 oraz Note 9. Na ten moment nie wiadomo, aby kwietniowa aktualizacja wskazywała na jakieś poszlaki w tym temacie. Wiemy natomiast, że poza zabezpieczeniami z kwietnia, producent skupił się na działaniach optymalizujących aparat, choć – niestety – żadne konkrety nie zostały podane.

Samsung Galaxy Note 9 jeszcze przez pewien czas będzie cieszył się wsparciem ze strony producenta. Precyzując, ma ono wygasnąć dopiero pod koniec 2021 roku. Zwróciłbym jednak uwagę na to, że „wsparcie techniczne” może być rozumiane dwojako. Łatki bezpieczeństwa są fajne, bowiem wnoszą one raz na jakiś czas jakieś pomniejsze nowinki. Warto jednak podkreślić, że tym na co spory odsetek użytkowników tak naprawdę czeka, są duże paczki z aktualizacjami. Wiadomo, nowa wersja Androida czy wspomniane wcześniej, uaktualnienia nakładki, które przynoszą szereg realnych zmian. Czy i na tym polu Samsung da radę?

źródło: Sammobile, opracowanie własne