Samsung wydłuża gwarancję przez pandemię

Samsung Galaxy S10 Lite
Samsung Galaxy S10 Lite, własne

Koronawirus ma duży wpływ na większość codziennych spraw, jak chociażby potencjalne problemy z elektroniką. Zgłoszenie produktu na gwarancję jest obecnie mocno utrudnione, ale Samsung ma rozwiązanie dla swoich klientów.

Samsung jest jednym z najpopularniejszych producentów elektroniki na Wisłą, co oczywiście oznacza, że miliony Polaków mają sprzęty tego producenta. Części z nich albo skończyła się właśnie gwarancja albo nastąpi to w najbliższym czasie. Ze względu na mocne ograniczenia w swobodnym poruszaniu się oraz brak możliwości zgłoszenia sprzętów na naprawę w punktach stacjonarnych, Samsung wyszedł z inicjatywą:

Użytkownicy urządzeń Samsung, dla których gwarancja wygasła z dniem 15.03.2020 r. lub później w okresie obowiązywania ograniczeń związanych ze stanem epidemii, nadal będą mogli skorzystać z napraw na warunkach gwarancyjnych.

Wydłużonym okresem napraw gwarancyjnych objęte są wszystkie urządzenia Samsung, których gwarancja wygasa w okresie obowiązywania ograniczeń.

Od momentu rządowego pozwolenia na swobodne opuszczanie domu, użytkownicy mają 30 dni od zakończenia się obowiązywania ograniczeń na zgłoszenie wniosku o naprawę produktu.

Więcej informacji dotyczących napraw na warunkach gwarancyjnych można uzyskać kontaktując się z infolinią Samsung, która dostępna jest 24/7.

Samsung
Samsung, fot. Samsung

To świetny ruch ze strony koreańskiej firmy. Na pochwałę zasługuje również fakt, że nie ustalono odgórnie daty wygaśnięcia tego zobowiązania, a jest ono zależne od tego jak długo będzie trwała obecna sytuacja. Gdyby ktoś miał wątpliwości jak przedstawia się gwarancja na jego sprzęt, Samsung zachęca do skorzystania z dostępnej 24/7 infolinii.

Co istotne, nie ma konieczności jakiejkolwiek rejestracji, do skorzystania z dłuższej gwarancji wystarczy dokument zakupu.

Nie zamierzam dokładać cegiełki do siania paniki, ale tak naprawdę nie wiadomo kiedy wszystko wróci do normy. Cieszę się, że koreańska firma podeszła najbardziej praktycznie do sprawy. Co tu nie mówić, jest to również najwygodniejsze rozwiązanie, ponieważ w razie czego nie będzie potem przedłużać co chwilę okresu ochronnego.

Źródło: Samsung, opracowanie własne