Sonos przedstawia nowy soundbar – Sonos Arc

fot: producenta

Niemal każdy z nas lubi oglądać filmy w kinie. Znacząco pomaga w tym jak najwyższa jakość obrazu i dźwięku. Teraz, gdy przez pandemię nie możemy wyjść do kina, seanse muszą odbywać się w domu. A świetny telewizor to nie wszystko. Dźwięk też ma znaczenie. I tu z pomocą przychodzą nam soundbary, w tym także nowości od firmy Sonos.

Oto Sonos Arc, Sub oraz Five

Sonos Arc

Pierwszym produktem, któremu się przyjrzymy, będzie „pasek grający”. Zastąpi on zaprezentowane wcześniej Sonos Playbar oraz Playbase. W urządzeniu zastosowano 11 wydajnych głośników, w tym dwa skierowane w górę, by dawały one efekt 3D. Producent postawił na specjalne oprogramowanie, dzięki któremu Arc automatycznie dopasowuje profil dźwięku do naszych potrzeb, a w tym do Dolby Digital 5.1 lub Dolby Atmos. Materiały zgodne z tymi standardami można już znaleźć w ponad 25 usługach streamingowych.

Sonos One to świetnie grające i ładne głośniki (Recenzja)

Oprócz tego Sonos Arc wyposażony jest w zaktualizowaną wersję Sonos TruePlay, czyli technologii, która pozwala dostosować profil akustyczny głośników do pomieszczenia. Cała konfiguracja odbywa się za pomocą dedykowanej aplikacji producenta. W dodatku urządzenie kompatybilne jest z asystentami głosowymi taki jak Asystent Google, czy Amazon Alexa.

Produkt można zamówić w przedsprzedaży na stronie producenta w cenie 3899 złotych i będzie dostępny od 10 czerwca.

soundbar sonos arc
Sonos Arc, fot: producenta

Sonos Sub oraz Five

Nowy Sub zachował charakterystyczny design niskotonowego głośnika z rodziny Sonos. Dostępny jest w wersji białej i czarnej.

Z kolei Sonos Five to nowa odsłona najmocniejszego muzycznego głośnika producenta, czyli Play:5. Five jest utrzymany w duchu swojego poprzednika, dlatego dobrze wpasuje się w każdą przestrzeń. Urządzenie można ustawić poziomo i wykorzystywać jako pojedynczy głośnik lub sparować dwa głośniki ustawione pionowo dla szczegółowej separacji kanałów stereo. Sonos Five można też podłączyć do gramofonu, aby odtwarzać płyty winylowe. Produkt jest dostępny w wersjach czarnej z czarną maskownicą i po raz pierwszy białej z białą maskownicą.

Od swoich poprzedników, oba urządzenia odróżnia także większa ilość pamięci oraz zwiększona moc obliczeniowa.

Sonos Sub i Sonos Five można od dziś zamówić w przedsprzedaży na stronie producenta. Ceny wynoszą 3399 zł za Sonos Sub oraz 2499 zł za Sonos Five. Ogólna dostępność jest planowana na 10 czerwca.

Źródło: informacja prasowa, opracowanie własne


Marcin Surmacz, Technologicznie to i owo

Od dziecka ciekawią mnie technologie, jakie nas otaczają (tj. komputery, telefony itp.). W wolnym czasie uwielbiam słuchać muzyki, oglądać filmy i seriale. Recenzowanie sprzętu, czytanie i pisanie newsów o nowinkach technologicznych jest poniekąd moją pasją, którą staram się realizować w różnych miejscach.