Domowy ogródek w wersji smart? Oto Herb Garden

fot. producenta

Podejrzewam, że niemal każdy z nas chciałby mieć własny ogródek. Często jednak nie dysponujemy odpowiednią ilością miejsca i czasu, by dbać o porządek w nim. Dla takich osób powstało rozwiązanie w postaci przenośnego ogródka. Czym ono jest, jak się z niego korzysta? Zobaczcie.

Czym jest The Herb Garden?

Najprościej mówiąc, jest to urządzenie, które stawiamy u siebie w domu, podłączmy do prądu i wkładamy do niego interesujące nas roślinki. Do tego dolewamy odpowiednią ilość wody i gotowe, dzieje się. Możemy cieszyć się domowymi, zdrowymi warzywami. Nie musimy przejmować się brakiem miejsca na ogródek, gdyż to urządzenie umiejętnie niweluje ten problem.

Jest to świetna opcja, dla osób, które przykładowo mieszkają w bloku i nie posiadają własnej działki. Z pewnością ciekawi Was, jak się do tego zabrać. Otóż nasza wiedza o danej roślinie tak naprawdę może być wręcz zerowa. Nie musimy wiedzieć jak je nawozić, jaki jest okres wegetacji, jak je nawadniać, a co najważniejsze nie musimy martwić się o sadzonki. Herb Garden upraszcza „zabawę w ogród” tak bardzo, jak tylko się da.

The Herb Garden fot. producenta

By zabrać się za to rozwiązanie, wystarczy kupić gotowe, przygotowane przez producenta wkłady sadzonkowe. Zawierają one niezbędną ziemię, nawozy czy – oczywiście – roślinki. Taki wkład wsadzamy do odpowiedniego otworu i tutaj kończy się najtrudniejsza część, jaka stoi przed użytkownikiem. Na dobrą sprawę, trudno mi wyobrazić sobie, żeby coś mogło pójść nie tak. Później już tylko patrzymy i czekamy aż warzywa wyrosną.

Bardzo ciekawym aspektem jest dedykowana aplikacja, która pozwala kontrolować nasz ogród. To dzięki niej otrzymamy powiadomienia o potrzebie zaglądnięcia do naszych warzyw, by w razie potrzeby uzupełnić niezbędne dla ich rozwoju składniki. Producent przewiduje możliwość uprawy ziół, warzyw czy roślin pnących, na przykład pomidorów. Jako mieszczuch stwierdzam, że dla wielu osób może to być świetny sposób, by rozpocząć przygodę z ogrodnictwem „za rączkę”.

Jaki parowar wybrać? Zobacz na co warto zwrócić uwagę

Dostępność i cena

Opisywane rozwiązanie dostępne jest na platformie Kickstarter, za pośrednictwem której możemy je nabyć. Niestety, ale cenowo nie wygląda to najlepiej. Za najtańszą wersję przyjdzie nam zapłacić 1299 USD, co przekłada się na około 5 365 zł. Zaś najdroższa to koszt rzędu 2899 USD, czyli 11 974 złotych! Według mnie ceny są naprawdę absurdalne i w pewnym sensie skazują one produkt na wątpliwą przyszłość na wolnym rynku.

Po małych poszukiwaniach można znaleźć o wiele dostępniejszą wersję za około 200 EUR. Przeliczając to na polską walutę wychodzi 910 złotych. Jest to już dostępny produkt, a nie tak jak w przypadku Kickstartera, startup który dopiero wejdzie do sprzedaży. Może i jego wykonanie jest gorsze (plastik) i nie ma dedykowanej aplikacji, ale jest bardziej przystępny cenowo i będzie zdecydowaną konkurencją dla The Herb Garden.

Źródło: kickstarter.com opr. własne