Używasz Gmail na iOS? Włącz tryb ciemny

gmail ios tryb ciemny
Fot: własne

Zespół rozwijający Gmaila dla Apple iOS dał sobie dużo czasu na wprowadzenie trybu ciemnego z prawdziwego zdarzenia. Zwłaszcza, gdy odniesiemy rozwój aplikacji do jej odpowiednika ze świata Androida, gdzie analogiczne rozwiązanie istnieje już od dawna.

Tryb ciemny w Gmailu na iOS

Tryb ciemny bardzo mocno zaznaczył swoją obecność na rynku już w 2019 roku. Za sprawą popularyzacji ekranów OLED, zyskał on na znaczeniu, ponieważ pozwala on w prosty sposób zmniejszyć pobór mocy. Użytkownicy Androida szybko zdali sobie sprawę z tej zależności i chętnie aktywowali odpowiednie funkcje w ustawieniach. W tym samym czasie, osoby, które preferowały korzystanie z Gmaila na urządzeniach z logo Apple, mogły tylko mieć nadzieję na to, że aktualizacja nadejdzie już wkrótce.

Dobra wiadomość jest taka, że ten dzień nadszedł. Można już pobrać aktualizację w AppStore, zarówno na iPhone’a jak i na iPada. Oprogramowanie od firmy z Mountain View jest w pełni kompatybilne z trybem ciemnym, jakie Apple wprowadziło w chwili wprowadzenia na rynek iOS’a 13. Oznacza to, że cała procedura aktywacji nie jest skomplikowana i nie wymaga od użytkownika skakania po dziesiątkach różnych ustawień w Gmailu.

Apple iPhone 12 – wycieka duża część specyfikacji

Wystarczy wejść do Centrum Sterowania i aktywować tryb ciemny. Gdy to zrobicie, motyw używany przez Gmaila powinien automatycznie dopasować się do całego interfejsu. Jeśli jednak chcecie cieszyć się z dark mode tylko w aplikacji do obsługi e-maila od Google, wejdźcie do ustawień, wybierzcie funkcje zarządzania motywem, a następnie odnajdźcie i aktywujcie tryb ciemny. Tutaj również każdy użytkownik powinien poradzić sobie w zaledwie kilka chwil.

Jeśli Wasz telefon lub tablet nie poinformował Was o możliwości pobrania nowej wersji softu, sprawdźcie ręcznie z poziomu App Store. Użytkownicy z całego świata donoszą, że oprogramowanie bez trudu udało im się pobrać i zainstalować. Po lekturze wielu komentarzy dotyczących trybu ciemnego, nie napotkałem na żadne wzmianki o awariach czy bugowaniu się Gmaila. Wydaje mi się, że pozwala to stwierdzić, że aktualizacja jest bezpieczna i przynosi nowość, która dla wielu posiadaczy smartfonów od Apple z ekranem OLED może przynieść realne zmiany w czasie pracy sprzętu na jednym cyklu ładowania.

źródło: własne, w oparciu o AppStore