xiaomi logo
Logo producenta

Xiaomi patentuje inteligentny głośnik

Coraz trudniej wskazać inteligentne urządzenia, jakich Xiaomi nie ma w swojej ofercie. Wiele wskazuje na to, że już niebawem oferta producenta poszerzy się o jeszcze jedno ciekawe akcesorium.

Głośnik 360 stopni?

Głośniki z dźwiękiem 360 stopni nie są niczym specjalnie nowym. Wystarczy tu wskazać choćby na Apple HomePod. Nie będzie to też pierwszy inteligentny głośnik w portfolio Xiaomi. Tak czy inaczej, projekt wzbudza sporo emocji, więc omówmy go sobie odrobinę szerzej. Zgłoszenie patentowe pojawiło się w Chinach. Sam głośnik najpewniej będzie miał cylindryczny kształt wraz z wydzieloną powierzchnią dotykową, którą będziemy mogli sterować urządzeniem.

Pojawiło się też kilka informacji o tym, że głośnik będzie miał wbudowanego asystenta XiaoAI, który pozwoli na komunikację głosową. Urządzenie najprawdopodobniej będzie posiadało ekran OLED. Nie wiadomo czy poza autorskim inteligentnym asystentem głosowym producent zdecyduje się też na kompatybilność z Asystentem Google oraz Alexą. Powiedziałbym, że byłby to bardzo rozsądny ruch ze względu na globalny zasięg tych usług.

inteligentny głośnik Xiaomi
Fot za: GizmoChina

Jeśli urządzenie będzie choćby w części tak dobre, jak XiaoAI TouchScreen Speaker Pro 8, to nie zdziwię się, jeśli sprzęt okaże się być kolejnym, który znajdzie wielu nabywców na całym świecie. Pozostaje mieć nadzieję, że producent postawi też na agresywną politykę cenową, efektem czego urządzenie nie będzie zbyt drogie. Rynek inteligentnych głośników powoli, ale systematycznie zaczyna rosnąć, dlatego też nie powinno dziwić, że coraz więcej producentów próbuje na tym polu wyciąć sobie jak największy kawałek tortu.

Inteligentny dom Xiaomi – co warto wiedzieć?

Warto też pamiętać o tym, że lubiany w Polsce producent ma dość napięty kalendarz premier na nadchodzące miesiące. Szerzej pisaliśmy o tych sprzętach tutaj i już teraz serdecznie zachęcam Was do lektury. Nie da się też nie zauważyć, że w tym roku po raz pierwszy, producent wycenił swoje flagowe smartfony na kwoty, które jeszcze rok temu były absolutnie nie do pomyślenia. Nie będzie niemal żadnym nadużyciem stwierdzenie, że flagowce od Xiaomi zaczęły kosztować prawie tyle samo, co konkurencja. Mam nadzieję, że firma nie zastosuje tej samej polityki cenowej dla swoich urządzeń smart home. Mogłoby to przynieść efekt odwrotny od zamierzonego.

źródło: GizmoChina, opracowanie własne

More Stories
Candy pokazuje małą pralkę do mieszkania