Aktualizacja do EMUI 10.1? Wszystko jest już jasne

update
Fot: Pixabay

EMUI to nakładka, która wzbudza wiele emocji. Jedni ją chwalą, a inni punktują jej słabości. Tak czy inaczej, każda duża aktualizacja EMUI wzbudza wiele emocji i spore zainteresowanie społeczności. Co warto wiedzieć?

Nie będzie trzeba czekać długo!

EMUI 10.1 to najnowsza wersja oprogramowania, które producent będzie teraz wdrażał na kolejne telefony komórkowe. Firma chce to zgrać w czasie z premierą Huawei P40 i P40 Pro, o którym pisaliśmy Wam chociażby tutaj. Jest też niemal pewnym, że na konferencji, która odbędzie się już za trzy dni, 26 marca, firma pokaże wszystkie nowinki techniczne, jakie zaimplementowała w nakładkę. Tak się bowiem złożyło, że nowy produkt Chińczyków wciąż skrywa wiele tajemnic.

Huawei znalazł rozwiązanie, by móc pobrać kluczowe aplikacje. Oto AppSearch

Co szczególnie może Was ucieszyć, lista smartfonów od Huawei, które dostaną EMUI 10.1, jest wręcz imponująca. Jeśli producent chce przekonać do siebie użytkowników, to trzeba mu przyznać, że obrał świetną drogę. Poza P-czterdziestkami na liście znajdziemy oczywiście ex-flagowce: Huawei P30 Pro i Huawei P30. Nie zabrakło też najnowszych Mate’ów: 30 Pro, 30 Pro 5G i Mate 30, a także dedykowanej wersji RS Porsche Design.

Zresztą, to dopiero początek. Miło, że firma uaktualni też rodzinę Mate 20:

  • Mate 20,
  • Mate 20 Pro,
  • Mate 20 X 4G,
  • Mate 20 X 5G,
  • Mate 20 RS Porsche Design.

Nowe EMUI pojawi się też na Huawei Mate X, Mate Xs, na smartfonach z linii P20 (choć nie wymienia się tu ani jednego smartfona z dopiskiem Lite w nazwie) oraz na urządzeniach z linii Nova 6 i Nova 5, które jednak w Polsce zawsze były pewnego rodzaju smaczkiem. Ciekawostką, której nie można spotkać w kieszeniach wielu użytkowników w kraju. Pośród najniżej lokowanych urządzeń, które dostaną nową wersję softu trzeba wskazać Huawei Y9s i P Smart+ 2019. Tablety, jakie chce zaktualizować chiński gigant, to MediaPad Pro i MediaPad M6.

Wycieka specyfikacja Huawei P40 Pro Premium Edition

Oczywiście, jako nakładka MagicUI, soft będzie też dostępny dla posiadaczy telefonów firmy-córki: Honor. Jeśli informacje potwierdzą się, nowa wersja oprogramowania układowego pojawi się dla rodziny V30, Honor 20, 20 S i 20 Pro, Youth Edition, 20i, a także dla urządzeń z serii 9 (9X, 9X Pro). Konkretnie. Oby tylko czas wydania nowej wersji nakładki dla poszczególnych telefonów nie był zbyt mocno rozłożony w czasie.

źródło: Huawei na Twitterze, HuaweiCentral