Amazon Smart Oven to mikrofalówka przyszłości

Amazon Smart Oven
Amazon Smart Oven, fot. Amazon

Amazon do portfolio swoich produktów dołożył kolejny – inteligentną kuchenkę mikrofalową 4 w 1. Wydaje się to być bardzo rozbudowany sprzęt, za relatywnie niewielkie pieniądze.

Smart piekarnik w wykonaniu firmy Amazon jest sprzętem 4 w 1, co czyni z niego bardzo zaawansowany element wyposażenia kuchni. Oprócz funkcji mikrofalówki, jest to także piec konwekcyjny, pozwala utrzymywać stałą temperaturę potrawy oraz potrafi smażyć powietrzem (Airfryer). Wygląda niepozornie, ale jeśli będzie chociaż w połowie radzić sobie tak dobrze, jak profesjonalne piece konwekcyjne (oczywiście na domowy użytek) to może być świetną okazją dla każdego pasjonata kuchni.

Co istotne, również dla kompletnych kulinarnych amatorów wydaję się to być ciekawy sprzęt. Po połączeniu z produktem z serii Echo wykorzystującym asystenta głosowego Alexa, można nie tylko sterować głosem, ale także używać jednego z ponad 30 przygotowanych programów. Kuchenka sama nas poinformuje gdy jedzenie będzie gotowe czy kiedy trzeba je przewrócić. Jeśli przegrzałaby się, również nas o tym poinformuje.

Amazon Smart Oven
Amazon Smart Oven, fot. Amazon

To nie wszystko, ponieważ Smart Oven ma wewnętrzne czujniki temperatury oraz wilgotności. Dzięki wykorzystaniu zewnętrznego termometru do do jedzenia, można przygotować potrawę tak jak dokładnie lubimy, odpowiednią chrupką i ugotowaną w odpowiednim stopniu. Kolejnym ułatwieniem jest funkcja „Scan-to-cook”. Korzystając z aplikacji Alexy można wczytać do kuchenki daną potrawę i mikrofala sama przygotuje ją w idealny sposób. To szczególnie mi się podoba, ponieważ nigdy nie wiem czy jest już OK czy może zaczekać jeszcze chwilę.

Zdecydowanie nie jest to sprzęt, na który rzucą się restauracje, ale w domu może być świetnym uzupełnieniem wyposażenia. Szczególnie, że jest częścią projektu „Certified for Humans”. To certyfikat Amazonu, który jest przyznawany urządzeniom prostym w obsłudze. Nie trzeba być specjalistą, żeby korzystać z tej mikrofali.

Smart kuchenka będzie dostępna od 5 lutego, ale można już ją zamawiać w przedsprzedaży. Jej cena to 249,99 dolarów, czyli jakieś 950 złotych. Sam Amazon proponuje zakup z Echo Dot, ponieważ bez niego nie będziemy mogli sterować mikrofalą głosowo.

Źródło: Amazon