Jaki będzie rynek smart home w 2020 roku? [WYNIKI ANKIETY]

Smart Home
Smart Home, Fot. Ihor Saveliev (Unsplash)

Co będzie kluczowe na rynku smart home w 2020 roku? Propozycji jest wiele, ale Waszym zdaniem jeden element będzie dużo ważniejszy od innych.

Na początku stycznia podrzuciłem Wam ankietę, w której pytałem o to co będzie najważniejsze w tym roku na rynku smart home. Przyznam, że sam miałem kilka pomysłów, ale bardzo zależało mi na tym, żeby skonfrontować swoje zdanie z Waszym głosem.

Pierwsza trójka nie jest zaskoczeniem:

CO W 2020 ROKU BĘDZIE KLUCZOWE W SMART HOME?
CO W 2020 ROKU BĘDZIE KLUCZOWE W SMART HOME? Fot. crowdsignal.com

Obstawiałem, że cena, cena i jeszcze raz cena będzie kluczowa w tym roku. Urządzenia smart home są coraz popularniejsze i pojawiły się już w świadomości nawet mniej obeznanych użytkowników. Niestety kwoty wejścia do tego świata nadal często są zbyt wysokie. Pojedyncze żarówki można kupić za kilkadziesiąt złotych, ale dodając do tego mostek (czego sporo systemów wymaga), kilka czujników i jakieś gadżety, potrafi wyjść spora kwota. Sam myślę o zbudowaniu smart home, ale wszelkie kalkulacje są lekko przerażające.

Drugie miejsce również nie jest dla mnie zaskoczeniem, ponieważ bycie eko jest bardzo mocnym trendem, który nadal jest na fali wznoszącej. Ludzie są coraz bardziej świadomi pod tym względem i wielu stara się wybierać produkty, które w mniejszym stopniu szkodzą naszej planecie. Firma, która mocno postawi na ten punkt w swoich materiałach promocyjnych, powinna sporo zyskać.

Numer trzy to zdrowie i oświetlenie, a zaraz za nimi jest bezpieczeństwo. To wszystko są bardzo ważne elementy, ale jednak cena jest kluczowa. Jeśli więcej osób będzie mogło sobie pozwolić na zbudowanie inteligentnego domu lub chociaż jego namiastki, dopiero wtedy będą mogli sami się przekonać czy to jest rozwiązanie dla nich.

Tego właśnie Wam życzę w tym roku, żeby urządzenia smart home były tańsze.