Amica Smart – świetna aplikacja dla piekarnika

Aplikacja Amica Smart
Fot. Amica Yotube

Ekrany znajdziemy już nawet w sprzętach AGD czy gadżetach domowych. Co więcej, z każdym rokiem stają one coraz bardziej użyteczne. Za tym trendem idzie również Amica, której piekarniki z serii Integra Smart pozwalają zainstalować aplikację Amica Smart.

Wyświetlacze, wyświetlacze, wyświetlacze, wszędzie wyświetlacze. Nie jest to zły ruch, ponieważ panele dotykowe stały tak się popularne, że coraz częściej są najbardziej intuicyjnym sposobem kontrolowania różnych urządzeń. Jeszcze niedawno dziwiłem się, gdy małe dzieci chcąc zmienić kanał, dotykały telewizora w sklepach. Dopiero potem zrozumiałem, że dla wielu z nich jest to jedyny sposób na korzystanie z ekranów, gdyż w domu używają tabletów.

Bardzo doceniam, że producenci sprzętów AGD i różnych gadżetów również stawiają na ekrany. Mimo dość sporego doświadczenia z technologicznymi produktami, akurat piekarniki są dla mnie zagadką i każde ułatwienie jest na wagę złota. Świetnym przykładem są urządzenia Amica z serii Integra Smart wyposażone w panele dotykowe. Na poniższym filmie możecie zobaczyć jak się prezentują:

Amica udostępniła możliwość zainstalowania aplikacji Amica Smart. Podstawową funkcją jest możliwość stworzenia na komputerze książki kucharskiej i wgranie jej do pamięci piekarników. Dla mnie to świetna opcja, ponieważ bez dokładnego przepisu, moje zdolności kulinarne są bardzo ograniczone. Mogę oczywiście korzystać z tabletu, smartfona czy komputera, ale przeglądania tego na piekarniku wydaje się wygodniejsze. Szczególnie, gdy mamy brudne ręce. Przepisy można grupować, sortować, dodawać do ulubionych i oceniać.

Oprócz tego istnieje możliwość zamienienia ekranu w ramkę do zdjęć. To jest już zdecydowanie opcja dla bardziej zaawansowanych użytkowników (tych, którzy gotują z pamięci), ale również wydaje się całkiem interesująca.

Cieszy fakt, że takie udogodnienia wprowadza nasz lokalny polski producent. Często się słyszy o zagranicznych firmach i podobnych rozwiązaniach, a tu się okazuje, że rzut beretem od naszego domu (przynajmniej w moim przypadku, bo mieszkam w Poznaniu) powstają wcale nie głupsze urządzenia.

Instrukcja obsługi znajduje się oczywiście na stronie producenta: Aplikacja Amica Smart.

Źródło: Amica