Apple iPhone Xr 64 GB taniej, ale trzeba się spieszyć

apple iphone xr promocja
Fot: producenta

Początkowo mało kto dawał budżetowemu iTelefonowi jakieś duże szanse na rynku. Co ciekawe, raporty finansowe Apple dość dobrze pokazały, że w pewnym momencie to właśnie iPhone Xr w dużej mierze ciągnął sprzedaż smartfonów z Cupertino. Czy mimo upływu czasu wciąż jest to smartfon, któremu warto dać szansę? W promocji, owszem.

Apple iPhone Xr w 2020 roku?

Przypomnijmy tu pokrótce, że ekran ma przekątną 6,06 cala, urządzenie napędza Apple A12 Bionic, któremu towarzyszą 3 GB pamięci RAM oraz – w tej wersji – 64 GB na dane. Sprzęt debiutował z iOS 12, jednak za sprawą polityki aktualizacyjnej Apple, kolejne wersje oprogramowania pojawiają się na urządzeniu systematycznie. Nie zabrakło modułu NFC oraz głośników stereofonicznych. Po stronie ciekawostek wypada podać pojemny akumulator o pojemności 2950 mAh.

Aparat główny to pojedynczy, 12 Mpix moduł ze światłem f/1.8, a na froncie mamy 7 Mpix kamerkę selfie. Telefon debiutował w trzecim kwartale 2018 roku, a jego początkowa cena znacząco przekraczała kwotę trzech tysięcy złotych. Po jakimś czasie sprzęt zaczął tanieć, a jego cena coraz częściej spadała poniżej kwoty trzech tysięcy złotych. Raz na jakiś czas zdarzają się też promocje, jak na przykład w sieci Euro, gdzie telefon można kupić teraz za 2699 PLN (kod rabatowy: OKAZJAWEEK1904). Trzeba się jednak spieszyć, bowiem w chwili pisania tego newsa, pozostało jeszcze tylko 14 objętych tą ceną urządzeń.

Czy warto kupić iPhone’a Xr?

Jeszcze tydzień temu odpowiedź na to pytanie byłaby w miarę prosta. Jeśli nie masz kasy i chcesz iPhone’a, to sięgasz po Xr, bo jest o wiele nowszy niż iPhone 8. Ale czy w kilka dni po zaprezentowaniu nowego iPhone’a SE taka inwestycja ma sens? To pytanie, na które wiele osób musi odpowiedzieć sobie indywidualnie. Niby SE ma lepszy procesor, ale nie ma co się oszukiwać, że malutki ekranik o przekątnej 4,7 cala nie będzie doskonałym wyborem dla każdego.

Oto on, nowy iPhone SE w całej okazałości (są ceny)

Właśnie z tego względu nie skreślałbym iPhone’a Xr, ponieważ dla osób, które chcą mieć telefon od Apple, a nie mają funduszy na zakup droższych, flagowych generacji, na pewno będzie to ciekawy wybór, który dobrze pozwoli poznać zalety ekosystemu producenta.

źródło: własne, w oparciu o promocję sieci Euro